تبلیغات شما اینجا افزایش فالوور
بستن تبلیغات [X]
طراحی سایت، سئو، طراحی فروشگاه اینترنتی

هنگامی که مردم اصطلاح "سئو" را می شنوند، بلافاصله ذهن آن ها به ساختن لینک و تجزیه و تحلیل مشغول می شود. این موضوع تا حدی درست است اما بهینه سازی و سئو مدرن وب سایت ها فقط همین موارد را شامل نمی شود. امروزه محتوا و رسانه های اجتماعی نقش مهمی را در سئو سایت ها ایفا می کنند. این عناصر بازاریابی اینترنتی در وب سایت های پزشکی می توانند لینک های با کیفیت بالا ایجاد کرده و در نتیجه بهبود وضعیت سئو سایت شما را در پی داشته باشند. در ادامه به بررسی تکنیک ها و استراتژی های سئو در طراحی سایت پزشکی می پردازیم:

تجزیه و تحلیل رقبا

هدف از این استراتژی این است که بهترین شیوه های بازاریابی آنلاین رقبا خود را پیدا کنید و سپس آنها را بهبود بخشید و به وب سایت خود اختصاص دهید. به یاد داشته باشید، تجزیه و تحلیل رقبا مشابه کپی کردن نیست. وقتی استراتژی شخص دیگری را کپی می کنید، هیچ چیز در مورد آن تغییر نمی کند. این یک حرکت ضعیف در سئو (بدون اشاره به غیر اخلاقی بودن آن) است که زمان و سرمایه شما را از بین می برد.

تجزیه و تحلیل هوشمندانه رقبا شما با استفاده از با استفاده از ابزار هایی مانند Ahrefs انجام می شود. این ابزار به شما اجازه می دهد تا منابع را در جایی که رقیب سایت پزشکی شما لینک سازی کرده است را مشاهده و آنالیز کنید. گوگل از این به عنوان یک عامل مهم در تعیین رتبه برای یک وب سایت استفاده می کند. ابتدا به تجزیه و تحلیل نوع لینک های رقیب خود بپردازید و سپس تعیین کنید که آنها بیشتر از دایرکتوری ها، وبلاگ ها و یا تبلیغات استفاده می کنند؟

سئو سایت پزشکی

با استفاده از این داده ها شما می توانید راه ها و تکنیک های مورد نظر خود را پیدا کنید. به عنوان مثال، اگر متوجه شدید که شرکت رقیب شما دارای درصد خوبی از لینک ها از وبلاگ ها است، می توانید از طریق وبلاگ ها برای پیشرفت وب سایت خود استفاده کنید.

به دست آوردن لینک های با کیفیت

توجه داشته باشید که ما گفتیم "به دست آوردن"، نه ساختن. به همین دلیل است که امروزه جستجوگر ها ارزش لینک های غیر طبیعی یا غیر واقعی را کاهش می دهند. الگوریتم های موتور جستجو پیچیده تر از سال های گذشته شده اند و اگر شما دقت نکنید و یا وب سایت پزشکی خود را در اختیار شرکت های سئو سیاه و سفید ارائه دهید، ممکن است لینک های نامناسب دریافت کنید که می تواند مجازات های سنگین گوگل را برای سایت شما به دنبال داشته باشد که نتیجه آن نابود شدن وب سایت شما می باشد.

مردم عاشق داستان هایی هستند که می توانند به آن ارتباط داشته باشند، مخصوصا زمانی که به سلامتی مربوط باشد. بنابراین به بازدید کنندگان وب سایت خود پیشنهاد دهید که از مطالب وب سایت پزشکی شما می توانند به راحتی در زندگی روزمره خود استفاده نمایند.

بهینه سازی صفحات

در این جنبه فنی بیشتر ممکن است به کمک توسعه دهنده وب یا متخصص بازاریابی دیجیتال نیاز داشته باشید. اساسا این مورد شامل بهبود ساختار وب سایت شما می شود تا کاربر و موتور های جستجو آن را دوست داشته باشند. برخی از بهترین شیوه ها عبارتند از:

 • به کار بردن URL های کوتاه.
 • اضافه کردن توصیف متا منحصر به فرد و متا عناوین به هر صفحه وب.
 • استفاده از کلمات کلیدی و با معنا در محتوای شما.
 • استفاده از تگ های H برای تعویض عناوین.
 • استفاده از دکمه های رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام و غیره.
 • لینک دادن صفحات مربوطه وب سایت به یکدیگر

موبایل پسند بودن وب سایت

طراحی سایت

در حالی که موبایل پسند بودن وب سایت برای اغلب سایت های فروشگاهی مهم است اما این موضوع در طراحی سایت های پزشکی نیز حائز اهمیت می باشد. دستگاه های موبایل امروزه بخش بزرگی از زندگی ما هستند و یکی از عوامل مهم و حیاتی که الگورتم های گوگل توجه ویژه ای به آن دارند، موبایل پسند بودن وب سایت می باشد. در نتیجه اطمینان یافتن از واکنش گرا بودن وب سایت شما می تواند تاثیر مهمی در رتبه بندی سایت پزشکی شما داشته باشد.

تست و آنالیز وضعیت سئو

بهینه سازی موتور های جستجو بدون تست و آنالیز مکرر کامل نخواهد شد. استفاده از ابزار های رایگان مانند Google Analytics و ابزار وب مستر به شما کمک می کند تا به نتایج حاصل از تلاش های خود پی ببرید. برای پی بردن به این نتایج می توانید سوال های زیر را از خود بپرسید:

 • ترافیک (آیا بازدید کنندگان وب سایت را از دست داده اید یا به دست آورده اید؟)
 • میزان بازدهی (آیا بازدید کنندگان توانسته اند آنچه را که در وب سایت شما جستجو می کردند پیدا کنند؟)
 • تبدیل (چند نفر در سایت شما یک عمل را به صورت کامل انجام دادند؟)
 • نرخ خروج (کاربران چگونه به بازدید از سایت شما پایان می دهند؟)

به یاد داشته باشید که این استراتژی ها برای نتایج دراز مدت طراحی شده اند بنابراین ممکن است تغییرات واضحی را در چند هفته اول مشاهده نکنید. با استفاده از استراتژی های درست سئو سایت های پزشکی، همه مراکز درمانی و بهداشتی می توانند از مزیت های آن بهره مند شوند.

ترجمه از سایت kunocreative


ن : hemami
ت : شنبه 11 فروردين 1397

هر وب سایتی که در زمینه های تجاری و بازرگانی فعالیت می کند بایستی صفحات خود را برای موتور های جستجو بهینه سازی کند. امروزه هدف نهایی وب سایت ها جلب کابران بیشتر می باشد و تجربه این را ثابت نموده است که بیشتر کاربر ها از طریق موتور های جستجو، وب سایت های مورد علاقه خود را پیدا می کنند (حدود 91 درصد از افراد صفحات مورد نظر خود را از طریق موتور های جستجو پیدا می کنند). امروزه صاحبان کسب و کار های مختلف بیشتر از همیشه به اهمیت سئو و بهینه سازی سایت در موتور های جستجو پی برده اند. همان گونه که می دانید تبلیغات در وب سایت هایی که از رتبه و مقدار بازدید کنندگان خوبی برخوردار هستند، هزینه های بسیاری را برای صاحبان کسب و کار های مختلف به دنبال خواهد داشت. ولی آیا راه بهتری برای تبلیغات و یا برند سازی کسب و کار ها وجود ندارد؟! آیا تنها با پرداخت هزینه های تبلیغاتی سنگین می توان به یک کسب و کار را مطرح نمود؟

شما می توانید با ایجاد نمودن یک وب سایت متناسب با کسب و کار خودتان و سپس بهینه سازی و سئو آن توسط موتور های جستجو، از پرداخت هزینه های تبلیغاتی سنگین جلوگیری کنید. وقتی که وب سایت شما در کلمه خاصی که مد نظرتان هست به رتبه مناسبی دست پیدا کند، آن گاه روزانه تعداد زیادی افراد به وب سایت شما وارد می شوند و شما می توانید خدمات و امکانات کسب و کار خود را به آن ها عرضه نمایید.

موتور های جستجو امروزه به یکی از رکن های اساسی برای بازاریابی و برند سازی تبدیل شده اند.در نتیجه اگر شرکت شما قصد طراحی وب سایتی را دارد باید توجه به سئو را در اولویت کار خود قرار بدهید، زیرا سئو این توانایی را خواهد داشت که برند شما را در دنیای اینترنت مطرح نماید. با توجه به پیشرفت سریع تکنولوژی این انتظار می رود که در آینده ای نه چندان دور بیشتر کسب و کار ها به سمت فضای اینترنت کشیده شوند و به همین جهت اهمیت سئو و بهینه سازی قطعا روز به روز بیشتر خواهد شد.:: برچسب ها : ارتباط سئو وب سایت با کسب و کار , سئو وب سایت , seo ,
ن : hemami
ت : جمعه 3 فروردين 1397

از جمله مهم ترین عوامل هنگام طراحی فروشگاه اینترنتی حرفه ای، بدون شک تجربه کاربری است. امروزه بسیاری از شرکت ها برای رقابت با سایر رقبای خود در این زمینه سرمایه گذاری می کنند که این خود دلیلی بر اهمیت تجربه کاربری یا همان (UX) می باشد.

دسترسی مناسب

سریع ترین و آسان ترین راه برای دریافت بازخورد از کاربران، بر عهده تیم پشتیبانی مشتریان شما است. اعضای تیم اغلب وقت خود را در صحبت کردن با مشتریان صرف می کنند و معمولا می دانند که مشتریان چه چیزی می خواهند و آن ها باید چه چیزی را بهبود دهند. آیا می خواهید بدانید که رابط کاربری سایت و فروشگاه اینترنتی شما گیج کننده است یا نه!؟ می توانید از این موضوع با پرسیدن سوالاتی از کاربرانی که از اپلیکیشن یا سایت شما استفاده می کنند آگاه شوید. به این ترتیب، بازخورد فوری دریافت می کنید و آن را به فهرست اولویت هایتان اضافه کنید. صرف نظر از خاص بودن مشکل مورد نظر مشتری، صحبت کردن با مشتریان باعث می شود شما متوجه شوید که آن ها چطور انتظار دارند که مشکلاتشان را حل کنید.

طراحی فروشگاه اینترنتی

جذب مشتریان فروشگاه اینترنتی

اگر می خواهید طراحی فروشگاه اینترنتی شما موفقیت آمیز باشد و مشتریان بیشتری را جذب نمایید، ابتدا باید بدانید که مشتریان شما به چه چیزی فکر می کنند و موفقیت خود را در چه می دانند؟ باید بدانید که آن ها امیدوارند پس از خرید از وب سایت یا فروشگاه اینترنتی شما چه چیزی را به دست می آورند!؟

هر کاربر جدیدی که از فروشگاه اینترنتی شما استفاده می کند، برای شما تعریف موفقیت را پی خواهد داشت. اما کاری که شما باید انجام دهید این است که اطمینان حاصل کنید که آنها فکر می کنند در مسیر موفقیت قرار دارند. در این جا نکاتی قرار دارند که می توانند برای انجام این کار به شما کمک کنند:

 • درک نقش سایت و فروشگاه اینترنتی شما و این که بیشتر در چه مواردی مورد استفاده قرار می گیرد؟
 • درک این که چگونه هر یک از این نقش ها می توانند به موفقیت برسند.
 • به کاربران آموزش دهید، چگونه می توانند به خدمات بیشتر سایت شما دسترسی داشته باشند.
 • با کاربران صحبت کنید و به آنها کمک نمایید.

تجربه کاربری مانند معدن طلا بسیار ازرشمند است

هر زمان که یک مشتری در مورد یک مشکل با شما تماس برقرار می کند، این یک مشکل نیست، بلکه فرصتی است که می توانید بپذیرید. اطلاعات خام همیشه مفید نیست و با استفاده از آن ها همیشه راه حل های جدیدی را برای هر مکالمه ارائه نخواهید داد، اما این که در چه موقعیت زمانی از این اطلاعات استفاده کنید ارزش زیادی دارد. یک فروشگاه اینترنتی خوب باید با نیازهای کاربران و نحوه عملکرد رقبای خود سازگار باشد. شما باید این واقعیت را قبول کنید که اگر می خواهید رشد کنید نوآوری مهم است.

موفقیت در یک فرآیند چیزی نیست که شما بتوانید آن را یک شبه به دست آورید، بلکه زمان لازم است. با این حال بسیار مهم است که تجربه کاربری (UX) فروشگاه اینترنتی خود را ارزیابی کنید و به طور مداوم برای بهبود آن کار کنید. شما باید هر چند وقت یک بار به آخرین نسخه خود نگاه کنید و چند سوال را از خودتان بپرسید.:: برچسب ها : بهبود تجربه کاربری هنگام طراحی فروشگاه اینترنتی , طراحی فروشگاه اینترنتی , بهبود تجربه کاربری , بهبود تجربه کاربری هنگام طراحی فروشگاه ,
ن : hemami
ت : پنجشنبه 2 فروردين 1397

شاید در سال های گذشته به اندازه الان مبحث طراحی سایت در استان قم از اهمیت زیادی برخوردار نبود اما در سال های اخیر با رشد و پیشرفت تکنولوژی در کشور شاهد ظهور کسب و کار های اینترنتی و رونق گرفتن فعالیت های اینترنتی و طراحی سایت بوده ایم. در ادامه به معرفی استان قم و طراحی سایت در این استان پرداخته ایم.

معرفی استان قم

قم از جمله بزرگ ترین استان های موجود در قسمت مرکزی کشور ایران می باشد که در فاصله 125 کیلومتری از پایتخت ایران (شهر تهران) واقع گردیده است. در نزدیکی استان قم رودخانه قمرود قرار دارد و شهر قم مرکز استان قم می باشد. به شهر قم لقب های زیادی داده شده است اما اغلب از این شهر به عنوان پایتخت مذهبی ایران یاد می شود. بیشتر افراد ساکن در استان قم مسلمان و شیعه دوازده امامی هستند. در ابتدا زرتشتیان در قم سکونت داشتند که ممجان نامیده می شد. استان قم به جهت این که در آن آب زیادی جمع می شده و هیچ منفذ و رهگذری نبوده و گیاهان فراوان می روییده است، قم نامیده اند. مردم شهر قم به مهمان نواز بودن معروف هستند و از این رو همواره افراد زیادی از سرتاسر نقاط مختلف جهان به سمت این شهر می آیند. کسب و کار های اینترنتی و طراحی سایت و فروشگاه های اینترنتی در استان قم طی چند سال گذشته پیشرفت چشم گیری داشته که سبب ایجاد مشاغل زیادی برای مردم این استان شده است.

وضعیت اقتصادی استان قم

از جمله با اهمیت ترین عوامل در اقتصاد قم وجود حرم حضرت معصومه (س) است که زائران زیادی را از سراسر نقاط دنیا به سمت شهر قم می آورد و سبب بهبود رونق کسب و کار بسیاری از کسبه آن شهر نیز گردیده است. روستاهای اطراف قم نیز به جهت وضعیت آب و هوای مناسبی که دارند محل پرورش انواع درختان میوه از جمله گیلاس، انجیر، گردو، چغندر و گندم می باشند. همچنین شهر قم یکی از مهم ترین مسیر های حمل و نقلی کشور است که شهر های جنوبی کشور را به تهران متصل می نماید و از این رو به مسیر رفت و آمد بسیاری از وسایل نقلیه مختلف می باشد.

امروزه گلایه بسیاری از صاحبان کسب و کار ها این است که بازار رونق قدیم را ندارد و نمی توان مثل قدیم جذب مشتری داشت، در جواب این حرف بایستی به فروشگاه های اینترنتی نگاه کرد که گردش های مالی بسیار بالایی در روز دارند و درآمد خوبی کسب کرده اند. مبحث سئو وب سایت از مهم ترین عواملی است که امروزه تاثیر زیادی بر انواع مختلف کسب و کار ها گذاشته است و به عنوان یک نوع سرمایه گذاری مناسب در دنیای اینترنت مطرح گردیده است.

طراحی وب سایت

طراحی وب سایت به مهارت هایی که جهت تشکلیل و راه اندازی صفحات یک وب سایت مورد استفاده قرار می گیرند، گفته می شود. وقتی که این تکنولوژی آغاز به کار نمود طراحان و برنامه نویسان تنها می توانستند از زبان نشانه گذاری html برای ساخت صفحات وب سایت استفاده کنند، اما با گذشت زمان این تکنولوژی پیشرفت زیادی داشت و استفاده از ابزار های پیشرفته تر سبب شد تا بتوان از وب سایت های با انعطاف بیشتری استفاده نمود. همچنین با اضافه شدن زبان های جدید برنامه نویسی برای طراحی صفحات وب سایت این امکان ایجاد شده است که افراد متناسب با نیاز خود بتوانند از زبان های مختلفی مانند PHP و ASP برای طراحی صفحات سایت استفاده کنند.

استفاده از ابزار های آماده طراحی سایت هم روش دیگری است که بسیاری از افراد به دلیل آسان تر بودن راه اندازی آن و هزینه کمتر به سراغ آن ها می روند اما باید به این نکته توجه داشته باشند که این مدل ابزار های طراحی سایت دارای امکانات محدود هستند که ممکن است برای آن ها مشکل ایجاد نماید و توصیه ما این است که اگر قصد فعالیت جدی در زمینه اینترنت و فضای مجازی دارید، به سمت طراحی وب سایت های اختصاصی برای کسب و کار خود بروید.

اهمیت طراحی سایت استان قم

با توجه به وجود جنبه های توریستی مختلف در شهر قم، استفاده از نرم افزار های فروشگاه اینترنتی و طراحی وب سایت های اینترنتی از جمله ملزوماتی می باشند که می توانند به صاحبان کسب و کار های مختلف برای گسترش تبلیغات خود کمک نماید. بسیاری از زائران قبل از مسافرت کردن به شهر قم قصد دارند از مراکز خرید یا مراکز توریستی شهر قم اطلاعاتی پیدا کنند یا قصد رزرو و تهیه هتل یا مکانی برای سکونت خود را دارند که با استفاده از یک وب سایت مناسب می توان به آن ها در این زمینه کمک نموده است. بسیاری از صاحبان کسب و کار های اینترنتی در استان قم با بهره بردن از وب سایت های تجاری توانسته اند محدوده کسب و کار خود را گسترده تر نمایند. هتل ها، مراکز اقامتی، مراکز آموزشی، مراکز توریستی و گردشگری و مراکز فروش از جمله مهم ترین مراکزی هستند که می توانند برای افزایش مشتریان خود از یک وب سایت اختصاصی بهره گیرند.

عوامل موفقیت در طراحی سایت

می توان گفت مهم ترین عامل موفقیت در طراحی سایت در هر زمینه ای، هدفی است که بخاطر آن وب سایت ایجاد شده است. امروزه شاهد این هستیم که وب سایت های فراوانی بدون داشتن هدف خاصی شروع به فعالیت می کنند و پس از گذشت مدتی شروع به ایجاد دسته های مختلف و نامربوط می کنند. در واقع این کار نه تنها امتیاز منفی برای این مدل وب سایت ها توسط موتور های جستجو به دنبال خواهد داشت بلکه سبب گمراهی موتور های جستجو از هدف و موضوع وب سایت شما می گردد، که این موضوع سبب آسیب رسیدن به وب سایت شما خواهد شد.

یکی دیگر از عوامل مهم موفقیت وب سایت شما در دنیای اینترنت ایجاد منو های مناسب و ناوبری آسان است. کاربر وقتی به وب سایت شما رجوع می کند دوست دارد که بتواند به راحتی در آن پیمایش کند و در سریع ترین زمان ممکن به نتایج مورد نیاز خود دست پیدا کند در غیر این صورت اگر وب سایت شما این قابلیت را نداشته باشد سبب کاربر گریزی و ضعف در وب سایت شما خواهد شد. امروزه با توجه به هزینه های بالای تبلیغات در وب سایت های مختلف و تبلیغات مقطعی در گوگل، بهترین و منطقی ترین روشی که می توانید به واسطه آن به تبلیغات دائمی برای محصولات خود دست بیابید، توجه به مبحث سئو و بهینه سازی می باشد.

عامل دیگری که نقش کلیدی در طراحی وب سایت شما خواهد داشت زیبایی گرافیکی و طراحی ظاهری سایت شما خواهد بود که سبب توجه بیشتر کاربران و بازدید کنندگان وب سایت شما می گردد. در این مورد سعی کنید از متخصصان مختلف در زمینه های گرافیکی و ظاهری سایت کمک بگیرید.

شرکت طراحی سایت در استان قم

امروزه شرکت های مختلفی در استان قم مشغول فعالیت می باشند که خدمات طراحی سایت را به همشهریان خود ارائه می دهند. توصیه می شود افرادی که قصد دارند کسب و کار اینترنتی خود را به صورت منطقی و درست پیش ببرند به شرکت های حرفه ای و با تجربه در زمینه طراحی وب سایت مراجعه نمایند و پس از کسب نمودن مشاوره های ضروری از متخصصان این شرکت ها نسبت به سفارش وب سایت مد نظر خود اقدام نمایند. توجه به خواسته های مشتریان و کسب رضایت آنان از جمله با اهمیت ترین عوامل موفقیت شرکت های طراحی سایت قم می باشد. مشتریان نیز باید به این نکته توجه کنند که ظاهر سایت از اهمیت بلایی برخوردار است و یک وب سایت مناسب فقط منوط به داشتن امکانات مختلف نیست بلکه این امکانات باید به گونه ای در صفحات وب سایت در دسترس بازدید کنندگان قرار بگیرند که آن ها را دچار سردرگمی نگردند.

شرکت طراحی سایت نوپرداز با بهره بردن از کادری مجرب و حرفه ای آماده ارائه خدمات ویژه و تخصصی در زمینه های طراحی وب سایت ، طراحی فروشگاه های اینترنتی، طراحی اپلیکیشن های موبایلی و سئو و بهینه سازی وب سایت توسط موتور های جستجو آماده ارائه خدمات به مشتریان عزیز در استان قم می باشد.:: برچسب ها : طراحی سایت استان قم , طراحی سایت قم , طراحی سایت استان , طراحی سایت ,
ن : hemami
ت : شنبه 26 اسفند 1396

امروزه اغلب خبر گزاری های معروف در دنیا مانند BBC و CNN علاوه بر استفاده نمودن از ابزار های رسانه ای که در اختیار دارند نسبت به طراحی وب سایت اختصاصی نیز اقدام کرده اند. شما می توانید با طراحی سایت خبری خدمات زیادی را از طریق اینترنت به مخاطبان خودتان ارائه نمایید و همچین مخاطبان بیشتری را به سوی خبر گذاریتان جذب نمایید. از جمله روش های جذب مخاطب استفاده از خبر نامه ها در وب سایت خبری است که با استفاده از آن می توانید روزانه تعداد زیادی بازدید کننده را به سمت سایت خود جذب نمایید. از طرفی دیگر استفاده از یک وب سایت خبری قطعا می تواند بر افزایش اعتماد شما نزد مردم نیز بیافزاید. سایت خبر گزاری فارس و همچنین سایت خبری ایسنا از جمله سایت های معروف در بین سایت های خبری می باشند که با بهره بردن از یک وب سایت خوب امکانات بیشتری را در اختیار کاربران خود گذاشته اند. اما در طراحی سایت های خبری نکاتی وجود دارند که بایستی به آن ها توجه ویژه داشت.

نکات با اهمیت طراحی سایت خبری

شاید با اهمیت ترین چیزی که در وب سایت های خبری مورد نیاز می باشد، یک فضای سی پنل مناسب است. محیطی که در آن امکان افزودن، ویرایش و یا حذف سریع مطالب وجود داشته باشد و کار با آن نیز سخت نباشد. کارمندان مراکز خبری می توانند با استفاده از محیط سی پنلی که در اختیار آن ها قرار داده می شود، به راحتی تغییرات مورد نیاز خود را بر روی وب سایت انجام بدهند. از جمله ویژگی های مهم وب سایت های خبری سرعت سایت و مباحث امنیتی آن می باشد، مخصوصا این که اخیرا گوگل و موجور های جستجو اهمیت ویژه ای را برای سرعت وب سایت ها و رتبه بندی آن ها بر اساس سرعت قائل شده اند.

وب سایت خبری شما باید سرعت لود خوبی داشته باشد تا کاربران از وب سایت شما استقبال کنند. همچنین امنیت بالا و استفاده از رمز نگاری های پیشرفته از جمله مباحث تخصصی است که بایستی هنگام طراحی سایت خبری خود به آن توجه داشته باشید. طراحی سایت های خبری، نیازمند مشاوره با افرادی کاردان و متخصص در این زمینه است و توصیه می کنیم با شرکت های طراحی سایت که سابقه کاربری خوبی در این زمینه دارند وارد همکاری شوید. همچنین استفاده از خدمات سئو و بهینه سازی وب سایت های خبری می تواند سبب افزایش بازدید کننده ها از وب سایت خبری شما از سریق موتور های جستجو مانند گوگل گردد. متخصصان شرکت نوپرداز در راستای کسب رضایت مشتریان آماده ارائه مشاوره رایگان در زمینه طراحی سایت های خبری به مشتریان محترم هستند.

دلایل استفاده از سایت خبری

 • اعتماد مردم نسبت به وب سایت شما بیشتر خواهد شد
 • گسترش مخاطبان شما و دسترسی از نقاط دور با استفاده از اینترنت
 • بیشتر شدن تاثیرات تبلیغات شما به دلیل افزایش مخاطبان
 • اصلاح آنی مشکلات نگارشی و صفحات مختلف
 • کاهش هزینه های تبلیغاتی و اضافی
 • تبادل اطلاعات سایت با سریع ترین روش ممکن
 • افزایش بازدید کنندگان و اعضای خبرنامه
 • دسترسی راحت تر بازدید کنندگان به خبر های شما
 • ایجاد یک تبلیغ همیشگی و پایدار برای وب سایت خبری شما
 • توسعه خبرگذاری شما به یک فضای نامحدود و پر مخاطب
 • افزایش فضای رقابت از یک شهر به فضای نامحدود اینترنت

ویژگی های صفحات سایت خبری

 • طراحی صفحه کنترل پنل برای مدیر با کلیه امکانات
 • طراحی صفحه ارسال و ویرایش خبر ها
 • طراحی صفحه مدیریت سرویس های خبری
 • طراحی صفحه ارائه گزارش ها
 • طراحی صفحه مدیریت آرشیو خبر ها
 • طراحی صفحه ساخت خبر نامه
 • استفاده از جدید ترین متد های طراحی سایت های خبری و سئو آن ها
 • طراحی صفحه ارتباط با ما

برترین سایت های خبری دنیا

 • سایت خبری CNN متعلق به کشور آمریکا
 • شبکه خبری BBC متعلق به کشور بریتانیا
 • سایت خبری فرانس 24 وابسته به کشور و دولت فرانسه
 • شبکه خبری فاکس نیوز وابسته به ایالات متحده آمریکا
 • سایت خبری پرس تی‌ وی وابسته به جمهوری اسلامی ایران

برترین سایت های خبری ایران

 • سایت خبری تابناک
 • خبر گزاری فارس
 • سایت خبر آنلاین
 • وب سایت خبری عصر ایران
 • سایت خبر گزاری مهر
 • سایت خبری افکار
 • سایت رجا
 • وب سایت فرارو
 • سایت خبری فردا
 • سایت خبرگذاری مشرق


:: برچسب ها : طراحی سایت خبری , طراحی سایت ,
ن : hemami
ت : شنبه 26 اسفند 1396

"محتوا پادشاهی می کند" ، اگر قصد دارید که وب سایت تان برای شما لینک سازی کند می بایست سایت خود را برای کاربران و موتور های جستجو قابل خواندن کنید، به قولی وب سایت بایستی طوری طراحی و پیاده سازی شود که مورد علاقه موتورهای جستجو قرار گیرد.

موتور های جستجو همواره قصد دارند که به کاربران و جستجو گر ها بهترین و مفید ترین نتایج را نشان دهند.

بنابراین ، آنها به دنبال سایتهایی با محتویات و اطلاعات با کیفیت بالا می گردند.
پس با نوشتن اطلاعات برای کاربران ، نه تنها جنبه اطلاع رسانی از طریق اینترنت را درنظر گرفته اید بلکه در حال برپایی سایتی هستید که مورد علاقه برای موتورهای جستجو است.


در واقع شما سایتی برای کاربران می سازید اما موتور های جستجو هم خواهند آمد.
در هنگام طراحی سایت یا بازسازی یک وب سایت چهار قانون حیاتی وجود دارند که برای موثرتر ، کاربردی تر و مورد علاقه موتور های جستجو شدن می بایست مد نظر بگیرید.

چهار قانون حیاتی در طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت

سادگی در خوانده شدن محتوای سایت

اولین چیزی که در هنگام طراحی سایت بایستی مد نظر قرار داد ، سادگی در خوانده شدن محتوای سایت است . زمانی که مطلبی را می نویسید در نظر بگیرید که بیشتر بازدید کنندگان وب سایت تمام مطالب را خط به خط نمی خوانند. در واقع آنها صفحات را مرور کرده تا به آنچه می خواهند برسند.

 • محتوای وب سایت خود را به چند بخش با عناوین مرتبط تقسیم کنید

  صفحات خود را به بخش هایی تقسیم کنید و از عناوین در بین مطالب خود استفاده کنید تا کاربر در هنگام مرور مطالب به راحتی هدایت شود و از طرفی این عناوین برای موتور های جستجو مهم تلقی می شوند.عناوین سایت می بایستی بین 4h1..h قرا بگیرند تا باب طبع برای موتور های جستجو قرار بگیرد.

  همواره از یک ساختار نوشتاری خوب استفاده کنید و از نوشتن پاراگراف های طولانی بپرهیزید و در صورت نیاز پاراگراف های طولانی را با عناوین جالب بشکنید.
 • رنگ ها و ظاهر فونت ها در طراحی سایت

  برای خوانایی بیشتر برنامه ، از رنگ هایی با کنتراست بالا بین فونت صفحه و پس زمینه استفاده کنید. رنگ متن مشکی در پس زمینه سفید ممکن است خیلی ساده باشد اما کاملا خوانا است.
  • مواردی که می بایست در انتخاب رنگ متن در نظر گرفته شود
   • از پس زمینه های رنگی مثل زرد و بنفش استفاده نکنید چرا که این رنگ ها قابلیت خوانایی محتوا را خیلی دشوار می کنند
   • از تصاویر در پس زمینه محتوای وب سایت استفاده نکنید
   • از رنگ ها روشن بر روی پس زمینه های روشن در وبسایت استفاده نکنید
 • استفاده از فونت های استاندارد در طراحی سایت

  یک جمله ساده مشکلات فونت در وب سایت را اینطور بیان می کند فونت های ساده ، بهترین ها هستند؛ هر چقدر فونت گرافیکی تر باشد به همان اندازه خوانایی آن سخت تر است.

  از آنجایی که خیلی از مرور گرها فقط از مجموعه فونت های استاندارد(Arial , Tahoma , Times New Roman,Verdana) استفاده می کنند لذا همواره بایستی از همین مجموعه فونت استاندارد تبعیت کرد. در غیر اینصورت کاربران شما آنچه می بینند با آنچه شما می بینید کاملا متمایز است.
 • طراحی سایت سازگار با مرورگرهای استاندارد

  زمانی که یک سایتی را توسعه می دهید از مرور گر های استاندارد مثل فایر فاکس استفاده کنید ، اگر سایت خود را برای مرورگرهای سازگار پیاده سازی کنید این وب سایت برای بیشتر مرورگرها از قبیل مرورگر اینترنت اکسپلورر IE ، لذا پیشنهاد می شود که شما وب سایت خود را با آخرین ورژن های اینترنت اکسپلورر IE6, IE7 .

  برای اجرا بر روی چندین ورژن از IE در یک ماشین می توانید نرم افزار TredoSoft.com و یا IETester را روی سیستم خود نصب کنید.
 • کلمات کلیدی وب سایت

 • خوانایی محتوا و منطقی بودن آن را کاهش دهد
 • توسط موتورهای جستجو به عنوان اسپم شناخته شود و از لیست جستجو های موتور جستجو حذف شود
 • هر چند در هنگام نوشتن محتوا برای وب سایت باید به خوانایی آن برای کاربر توجه شود ، اما باید در نظر داشت که این اطلاعات به جز کاربر توسط موتورهای جستجو مورد استفاده قرار گیرد. یک راه برای معرفی وب سایت به موتور جستجو و در دسترس قرار دادن سایت در معرض کسانی که در موتور های جستجو کلید واژه ای را وارد می کنند ، قرار دادن آن کلید واژه در محتوای سایت و در عناوین سایت است. مطئن شوید که کلمات کلیدی خود را در عناوین ، اولین پاراگراف و در کل محتوای سایت قرار دارد.

  چگالی کلمات کلیدی بایستی در حدود 4% تا 7% بر آورد شود اما استفاده بیشتر از این کلمات ممکن است همچنین کلمات کلیدی بایستی در تگ Title و متای Description استفاده شود.

ساده سازی پیمایش وب سایت

راه اشتباه : "استفاده از کلماتی مانند : ادامه مطلب در داخل لینک" که برای بهینه سازی وب سایت و سئو باید از این مورد پیشگیری کنید.

راه صحیح :"پیاده سازی تکنیک های کاربردی در سئو" استفاده از عبارات توصیفی در لینک ها بهترین انتخاب برای بهینه سازی صفحات وب می باشد. خزنده گان موتورهای جستجو صفحات وب سایت را در دیتابیس خود ذخیره می کنند و با برخورد به لینک ها ، محتوای داخل این لینک ها را به عنوان موضوع صفحه مقصد در نظر گرفته ، لذا استفاده از عبارات توصیفی در لینک ها به رتبه دهی بهتر در موتور های جستجو کمک می کند.

به این روش لینک های متقابل و دو طرفه(Cross Linking) گویند و در جاهای مورد نیاز از این روش می توانید استفاده کرده و سایت خود را در گوگل در رتبه های بالاتر قرار دهید.

  منو ها و لینک ها برای کاربران پیمایشی را فراهم می کنند که به راحتی داخل سایت بتوانند گشت و گذار کنند.
  همیشه در طراحی سایت در نظر داشته باشید که حد اکثر تلاش خود را در راهنمایی کاربران برای حرکت در بین حد اکثر با 3 کلیک از صفحه اصلی بکنید. استفاده از چندین منوی پیمایشی برای راهنمایی بیشتر کاربران راحت تر می باشد. از منوی بالا، منوی پایین ، همچنین منوی راست و چپ کمک خوبی می باشند.

  از لینک دادن به صفحات دیگر در داخل محتوای وب سایت خود استفاده کنید چرا که هم در بهینه سازی موتور های جستجو موثر بوده و هم در راهنمایی کاربران برای ارجاع به منابع اطلاعات موثر است.

  همواره دو راه برای لینک کردن در داخل محتوای سایت خود دارید

طراحی سایت سازگار با قالبی یکپارچه حد اکثر ، 2 یا 3 مورد قالب کلی برای صفحات خود درنظر بگیرید و سعی کنید مکان منوهای پیمایشی خود را در تمام آنها ثابت نگه دارید چرا که کاربر همواره به لی اوت سایت شما عادت کرده و در این صورت است که می تواند به راحتی به بخش های مختلف وب سایت هدایت شود.

حجم صفحات وب سایت هر چقدر کمتر باشند ، بهتر است حجم صفحه وب سایت به حجم کل آن صفحه به واحد بایت گفته می شود که این خود حجم عکس ها در صفحه وب و محتوای صفحه را نیز شامل می شود.

حجم صفحه شما تاثیر بسزایی در کاربران سایت شما دارد. هر چقدر وب سایت سبک تر باشد ، سریعتر دانلود می شود و کاربران محتوای آن صفحه سایت را سریعتر خواهند دید.

 • منظور از کم حجم بودن صفحه وب سایت چیست؟

 • از عکس های با حجم بالا در وب سایت استفاده نکنید
 • هر چقدر عکس در صفحه سایت کمتر باشد ، بهتر است.
 • عکس ها را برای وب سایت ، بهینه کنید و رزولوشن آن را بیشتر از 72dpi در نظر نگیرید.
 • ابعاد عکس ها را نسبت به طرح وب سایت کوچک در نظر بگیرید.
 • از عکس های گرادینت افقی و عمودی باریک برای تکرار در پس زمینه صفحات وب استفاده کنید که هم طراحی سایت خود را زیباتر کنید و هم از حجم صفحات سایت به کاهش دهید.
 • حجم صفحات وب سایت حداکثر چقدر باشد؟

  مطالعات نشان داده است که 64KB یک عدد مناسبی برای حداکثر حجم وب سایت است و هرچقدر حجم صفحه کمتر باشد ، بهتر است.
  همیشه باید یک تعادل بین توانایی های سایت و طراحی سایت در نظر گرفته شود.

  برای تست کردن حجم صفحات سایت خود میتوانید آنها را آپلود کرده و توسط ابزار اندازه گیری حجم صفحات به آدرس www.quasarcr.com/pageweight مراجعه کنید.
 • کاهش حجم صفحات وب سایت و تکنیک های آن

  • از استایل های خارجی استفاده کنید (Css های خود را در یک فایل جداگانه تعریف کنید و از صفحات html سایت خود با آنها لینک دهید)
  • هر جایی که امکان داشت از Div به جای Table استفاده کنید.
  • برای زیباسازی وب سایت از تکنیک تکرار عکس های کوچک برای کاهش حجم صفحات سایت خود استفاده کنید.


حجم صفحه وب سایت به حجم کل آن صفحه به واحد بایت گفته می شود که این خود حجم عکس ها در صفحه وب و محتوای صفحه را نیز شامل می شود.

حجم صفحه شما تاثیر بسزایی در کاربران سایت شما دارد. هر چقدر وب سایت سبک تر باشد ، سریعتر دانلود می شود و کاربران محتوای آن صفحه سایت را سریعتر خواهند دید.

خلاصه:
بازدیدکنندگان سایت شما باید قادر باشند به هر آنچه می خواهند به راحتی با سه کلیک دسترسی پیدا کنند.

موتورهای جستجو باید قادر باشند به راحتی داخل وب سایت پیمایش کنند . ساخت وب سایتی که به راحتی قابل پیمایش توسط کاربران باشد به همان اندازه قابلیت اطلاع رسانی خواهد داشت و موتور های جستجو نیز قادر به جمع آوری اطلاعات خواهند بود.

لذا با رعایت کردن نکات بالا قادر خواهید بود وب سایتی را طراحی و بهینه سازی کنید که به راحتی توسط موتورهای جستجو در بالاترین رتبه ها قرار گیرد.

نوشته شده توسط تیم توسعه طراحی سایت و بهینه سازی سایت وب آرت
the-webart.com


:: برچسب ها : قوانین اصلی طراحی سایت چیست؟ , طراحی سایت چیست؟ , قوانین طراحی سایت چیست؟ , قوانین طراحی سایت , طراحی سایت ,
ن : hemami
ت : چهارشنبه 23 اسفند 1396

با توجه به پیشرفت روز افزون اینترنت در کشورمان شاهد گسترش طراحی وب سایت ها و اپلیکیشن های موبایل مختلف هستیم. طراحی سایت در استان تهران به دلیل وجود کسب و کار های وابسته به دنیای اینترنت از ملزومات اغلب کسب و کار ها به حساب می آید. در ادامه به معرفی استان تهران و شغل طراحی سایت تهران می پردازیم.

معرفی تهران

پیشینه شکوفایی تهران به سال ۱۷۸۸ میلادی بر می گردد. زمانی که آقامحمدخان قاجار آن را به عنوان پایتخت انتخاب کرد. در زمان رضاشاه پهلوی سریع تر گسترش یافت و افراد زیادی را از استان‌های اطرافش به خود جذب کرد. ساکنان اصلی تهران، گروه‌های فارسی‌زبان بودند، اکنون اقوام مختلفی در این شهر ساکن اند. اکثر مردم در این شهر، زبان فارسی با لهجه تهرانی دارند. دیگر گروه‌های ساکن در تهران عبارتند از کرد، لر، آذربایجانی، گیلک، مازندرانی، ارمنی و عرب. تراکم جمعیت در تهران بین ده‌ هزار و هفتصد تا بیش از یازده هزار نفر در هر کیلومتر مربع می باشد که بر اساس آمار، بیستمین شهر پرتراکم جهان است.

شهر تهران در شمال ایران، در کوهپایه‌های جنوبی رشته‌کوه البرز در حد فاصل طول جغرافیایی ۵۱ درجه و ۲ دقیقهٔ شرقی تا ۵۱ درجه و ۳۶ دقیقهٔ شرقی، به طول تقریبی ۵۰ کیلومتر و عرض جغرافیایی ۳۵ درجه و ۳۴ دقیقهٔ شمالی تا ۳۵ درجه و ۵۰ دقیقهٔ شمالی به عرض تقریبی ۳۰ کیلومتر گسترده شده‌است. ارتفاع شهر در بلندترین نقاط شمال به حدود ۲۰۰۰ متر و در جنوبی‌ترین نقاط به ۱۰۵۰ متر از سطح دریا می‌رسد. تهران از شمال به نواحی کوهستانی، و از جنوب به نواحی کویری منتهی شده، در نتیجه در جنوب و شمال دارای آب و هوایی متفاوت است. نواحی شمالی آب و هوای سرد و خشک و نواحی جنوبی آب و هوای گرم و خشک دارند.

وضعیت اقتصادی استان تهران

تهران به عنوان مهم ترین شهر اقتصادی کشور محسوب می شود. قیمت زمین ها در برخی مناطق این استان بسیار بالا بوده و جزء گران قیمت ترین زمین های دنیا نیز به حساب می آید. تهران به دلیل این که پایتخت ایران است زودتر از شهر های دیگر با معماری مدرن جهان آشنا گردید و از این نظر نیز پیشرفت زیادی داشته است. در این استان کاخ های متعددی وجود دارند که اغلب آن ها در زمان قاجار و ناصرالدین شاه ساخته شده اند. در استان تهران شرکت های بزرگی در زمینه های مختلف در حال فعالیت هستند و زمینه کاری برای شاغلان در رشته های مختلف از جمله IT در این شهر بسیار مناسب می باشد.

توجه به کسب و کار های نوین و اینترنتی از جمله مهم ترین عواملی است که در استان تهران مورد توجه مردم قرار گرفته است. با توجه به این که روز به روز کسب و کار های فیزیکی در حال نابود شدن هستند و جای خود را به دنیای اینترنت می دهند که به همین دلیل شاهد رقابت سنگین تر وب سایت های مختلف خواهیم بود.

اهمیت طراحی سایت تهران

با توجه به اینکه تهران پایتخت کشور ایران است، دارای جمعیت زیادی می باشد. مردم این شهر در زمینه های مختلفی مشغول کسب و کار هستند که استفاده از نرم افزار های فروشگاه اینترنتی و وب سایت اینترنتی می تواند به آن ها کمک بسیاری نماید. همچنین استفاده از اصول سئو و بهینه سازی از صرف کردن بسیاری از هزینه های سنگین تبلیغاتی برای شرکت ها جلوگیری خواهد کرد.
بسیاری از مردم قبل از مسافرت کردن به تهران قصد دارند از مراکز توریستی و تفریحی و مراکز خرید شهر تهران اطلاعاتی کسب کنند و یا می خواهند برای سکونت خود هتل یا سوئت رزرو کنند و یا قصد سفارش آنلاین غذا دارند؛ بنابراین طراحی وب سایت مناسب می تواند به آن ها کمک زیادی نماید. بسیاری از افراد با استفاده از وب سایت برای کسب و کار خود توانسته اند کار خود را گسترش دهند. هتل ها، مراکز اقامتی، مراکز آموزشی، مراکز توریستی و گردشگری و مراکز فروش از جمله مهم ترین مراکزی هستند که می توانند برای افزایش مشتریان خود از یک وب سایت اختصاصی بهره گیرند. این نکته را به خاطر داشته باشید که موفقیت وب سایت شما در گرو استفاده از تیمی متخصص و تلاش خواهد بود.

چرا طراحی سایت واکنش گرا؟

امروزه چیزی که کاملا مشخص است، استفاده بسیار بالای مردم از تلفن های هوشمند و تبلت ها می باشد. نتایج تحقیقات اخیر مشخص نموده است که اغلب مردم تمایل به استفاده از تلفن های همراه به جای کامپیوتر ها برای وب گردی و انجام کار های اینترنتی خود دارند. حال تصور کنید شما یک وب سایتی طراحی کرده اید که واکنش گرا نیست. چه روی خواهد داد؟

طبق بررسی های اخیر متخصصان مشخص شده است که سایت هایی که ریسپانسیو یا واکنش گرا نیستند و از رابط کاربری خوبی در این زمینه برخوردار نیستند در حدود نیمی از بازدید کنندگان خود را از دست داده اند که این موضوع به خوبی اهمیت بالای طراحی سایت های واکنش گرا را نشان می دهد.:: برچسب ها : طراحی سایت استان تهران , طراحی سایت تهران ,
ن : hemami
ت : يکشنبه 20 اسفند 1396

وب سایت های فروشگاهی وب سایت هایی هستند كه قادر به ارائه و فروش آنلاین محصولات و كالاها می باشند. طراحی فروشگاه اینترنتی و طراحی سایت فروشگاهی از جمله تخصص های اصلی ما می باشد كه صاحبان فروشگاه های اینترنتی توانسته اند توسط سایت هایشان به پیشرفت قابل توجهی در تجارت الكترونیكی و بازاریابی اینترنتی، برسند. فروشگاه های و سایت های دارای خرید اینترتی باید به گونه ای طراحی شوند تا بتوانند كاربر را در سریع ترین زمان به كالای دلخواه وی برسانند.

ویژگی های فروشگاه های اینترنتی

جستجوی قدرتمند، ظاهر جذاب ، خرید آسان (با استفاده از درگاه های بانكی و خرید پستی) ، و دادن تخفیف های متنوع (كپن تخقیف، تخفیف درصدی، آماز قلك و … ) و نیز سرعت بالای این نوع سایت ها در جذب كاربران مهمترین عوامل هستند.
بهینه سازی سایت و سئوی آن، باید به درستی در نظر گرفته شود چرا كه برای داشتن مشتریان جدید ، جدا از تبلیغات دیگر موتور های جستجو مخصوصا گوگل بهترین راهكار می باشد.


هدف از داشتن فروشگاه اینترنتی چیست ؟

پیدا كردن مشتریان جدید از طریق گوگل و موتورهای جستجوگر
فروش آسان تر برای مشتریان قدیمی و جدید
فروش بدون محدودیت مكانی و جغرافیایی در سراسر ایران
معرفی محصولات و كاتالوگ و لیست قیمت
پرداخت آنلاین و بدون دردسر از طریق درگاه های بانكی
گرفتن سهم بازار از طریق مشتریان آنلاین
برند شدن در حیطه ی كاری وب و اینترنت
این موارد، از اصلی ترین هدف هایی است كه میتوان با داشتن یك سایت فروشگاهی بصورت آنلاین، از وب سایت خود انتظار داشت.

اینكه به این اهداف بتوان رسید مقوله و موضوعی جدا و تخصصی است كه ما شما را برای این كار راهنمایی كامل مینماییم. ما با آزمون و خطاهای بسیار و تجربیات فراوان و موثر در طراحی سایت های فروشگاهی در كنار شما هستیم و مكانی برای نمایش وب سایت شما خواهیم بود.

دلایل موفقیت فروشگاه های اینترنتی

طراحی فروشگاه اینترنتی باید بسیار مشتری مدار باشد. رقبا در عرصه ی فروشگاه ها بسیار زیاد اند و فروشگاهی موفق خواهد شد كه :

امكانات كامل و اصولی بر پایه ی مشتری مداری داشته باشد.
ظاهری بسیار جذاب و تا حد امكان سبك از لحاظ بارگزاری داشته باشد و هر چیزی سر جای خودش باشد.
و مهمتر از همه اینكه، طراحی فروشگاه باید بر پایه ی گوگل و بهینه سازی شده برای آن باشد.
سئوی قدرتمند حتی می تواند 2 مورد قبلی را تحت تاثیر و بی اثر كند. اما باید توجه داشته باشید كه هر 3 مورد در كنار هم باید باشد. یعنی اگر كاربر به فروشگاه نیاید، هرچه قدر زیبا و كامل باشد سایت، تاثیری ندارد و سئوی سایت نیز هرچه قدر قوی باشد ولی در صورتی كه امكانات ناقص داشته باشد و ظاهری نه چندان خوب داشته باشد، مشتری از شما خرید اینترنتی نمیكند.

منبع: سایت http://shatranjadv.ir/component/k2/item/29-%D8%B6%D8%B1%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D9%88-%D8%AF%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D9%85%D9%88%D9%81%D9%82%DB%8C%D8%AA-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA%DB%8C-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%9F.html:: برچسب ها : عامل موفقیت وب سایت های فروشگاهی , موفقیت وب سایت فروشگاهی , عامل موفقیت وب سایت ,
ن : hemami
ت : پنجشنبه 17 اسفند 1396

امروزه شرکت های زیادی هستند که در زمینه طراحی وب سایت فعالیت دارند و اغلب هم مدعی طراحی سایت های حرفه ای هستند، اما واقعا چه عواملی نشان دهنده حرفه ای بودن یک وب سایت هستند؟ رعایت چه نکاتی سبب می شود که یک سایت حرفه ای قلمداد شود؟ در ادامه مطلب به این مباحث می پردازیم:

گرافیک ظاهری سایت

گرافیک سایت

نخستین چیزی که مشتری پس از ورود به وب سایت شما با آن مواجه خواهد شد، گرافیک ظاهری سایت شما است. اگر وب سایت شما دارای ظاهری نامناسب و رابط کاربری ضعیفی باشد سبب گیج شدن و خستگی بازدید کنندگان خواهد شد و اغلب آن ها ترجیح می دهند به سرعت سایت شما را ترک کنند. پس استفاده از متخصصان در زمینه UI و UX وب سایت از جمله مهم ترین عواملی است که باید به آن توجه داشت.

امنیت سایت

امنیت

امروزه بزرگ ترین شرکت های دنیا هم با وجود هزینه های زیادی که در بخش امنیت شبکه ها و وب سایت های خود دارند، از خطر حملات اینترنتی در امان نیستند. در نتیجه حتما هنگام طراحی سایت خود به نکات امنیتی توجه داشته باشید، در غیر این صورت وب سایت شما به راحتی توسط هکر ها قابل نفوذ خواهد بود. توصیه می شود در این زمینه با افراد متخصص در زمینه امنیت شبکه مشاوره داشته باشید.

طراحی سایت واکنش گرا

واکنش گرا اغلب مردم ترجیح می دهند بسیاری از کار های اینترنتی خود را از طریق تلفن های همراه خود انجام دهند. طراحی سایت شما باید به گونه ای باشد که توسط تلفن های همراه و تبلت ها نیز به راحتی قابل مشاهده باشد و کاربران به راحتی بتوانند با استفاده از تلفن های همراه خود از آن استفاده کنند. توجه نداشتن به مبحث طراحی سایت واکنش گرا مهم ترین عاملی است که سبب کاهش بازدید کنندگان وب سایت شما خواهد شد. آمار های جهانی نشان می دهند که روز به روز بر شمار افرادی که وب سایت ها را از طریق تلفن های همراه مشاهده می کنند افزوده می شود. امروزه اغلب وب سایت های برتر دنیا بر مبنای واکنش گرا بودن ساخته می شوند و طراحی سایت بدون توجه داشتن به این مورد به معنای حذف کردن بخش عظیمی از بازدید گنندگان سایت شما خواهد بود.

سئو و بهینه سازی سایت

سئو

سئو و بهینه سازی سایت نیز از جمله مواردی است که از زمان شروع طراحی سایت باید مد نظر قرار گیرند و پس از طراحی سایت نیز کار اصلی آغاز می شود و وب سایت شما وارد رقابت با سایر وب سایت های مشابه برای دریافت رتبه ای بهتر از موتور های جستجو می شود. استفاده از محتوا های جذاب و کاربردی، فعالیت در شبکه های اجتماعی، به اشتراک گذاری لینک سایت و بسیاری از موارد دیگر هستند که پس از طراحی سایت و در مبحث سئو و بهینه سازی به آن ها توجه می شود. با توجه به آپدیت الگوریتم های گوگل استفاده از روش های نادرست و قدیمی سئو سایت از جمله عواملی است که سبب نابودی و جریمه سایت ها می شوند.:: برچسب ها : اصول طراحی سایت حرفه ای , اصول طراحی سایت , طراحی سایت حرفه ای , طراحی سایت ,
ن : hemami
ت : سه شنبه 15 اسفند 1396

سایت دینامیک از آن جا نیاز به پنل سایت دارد که باید یک دیتابیس وجود داشته باشد که اطلاعات از آن فراخوانی شود. دیتابیس منبعی از اطلاعات است که محتوای سایت شما را تشکیل می دهد. به جای ویرایش سایت استاتیک که کاری بس دشوار است می توان با یک نرم افزار به دیتابیس مطلب افزود که مدیریت سایت را در حد داشتن یک وبلاگ آسان می کند. به این نرم افزارها سی ام اس (Content Management System) یا سیستم مدیریت محتوا می گویند.

سی ام اس ها به مدیر سایت اجازه می دهند که بدون دانستن زبان برنامه نویسی سایت خود را مدیریت کند. سی ام اس ها را به دو بخش سایت ساز و وبلاگ ساز تقسیم می کنند. سی ام اس های سایت ساز برای ساختن سایت های تجاری، خرید آنلاین و … استفاده و سی ام اس های وبلاگ ساز برای ساختن سایت های دانلود، سایت های آهنگ و به طور کلی سایت هایی که برای بازدید کننده مطلب دارند ( نه خدمات ) استفاده می شوند.

از معروف ترین سی ام اس های سایت ساز می توان به جوملا (Joomla) و دروپال (Drupal) و از معروف ترین سی ام اس های وبلاگ ساز می توان وردپرس(WordPress) و دیتالایف انجین (Datalife Engine) را نام برد.

سی ام اس های وبلاگ ساز برای هر دو منظور استفاده می شوند و به دلیل فراگیر بودن ، مدام در حال تغییر و تحول اند. امروزه بیش تر از ۱۰ درصد از مدیران سایت ها در سراسر دنیا از وبلاگ ساز وردپرس استفاده می کنند. از سایت های ایرانی که از وردپرس استفاده می کنند می توان نودهشتیا، فارس کیدذ و دانلودها را نام برد.

در واقع می توان این مثال را زد : پنل سایت مثل یک دفتر نقاشی است که در آن نمی توان به درستی نوشت! ولی اگر بتوان آن را خط کشی کرد می توان خیلی آسان تر در آن به نوشتن پرداخت. سیستم مدیریت محتوا دقیقاً ظاهری شبیه به وبلاگ دارد. سایت پویا دو قسمت دارد که همانند وبلاگ است:

 • فوراند (forend) : بخشی که بازدید کننده ی سایت شما می تواند آن را مشاهده کند.
 • بک اند (backend) : بخشی که تنها مدیر یا مدیران سایت می توانند با وارد کردن رمز به آن دسترسی پیدا کنند. در بک اند سایت می توان مطلب اضافه کرد، قالب سایت را تغییر داد، چیدمان سایت را عوض کرد و به طور کلی سایت را مدیریت کرد.

سی ام اس نباید با اسکریپت (script) اشتباه گرفته شود. اسکریپت نیز نرم افزاری تحت وب برای سایت های اینترنتی می باشد اما تفاوت آن با سی ام اس در کاربرد آن هاست. سی ام اس تنها به سیستم های ارائه ی مطلب گفته می شود در صورتی که اسکریپت ها فراتر از سی ام اس ها هستند.

برای مثال آپلود سنترها ، سرویس نمایش وضعیت یک نفر در یاهو، فال های حافظ، آزمون های آنلاین، اعلام نمرات درسی و … نمونه هایی از اسکریپت می باشند.

سی ام اس ها زیر مجموعه ای از اسکریپت ها هستند.

یکی از اسکریپت های ایجاد شبکه ی اجتماعی ، شیرترانیکس (sharetronix) می باشد. سایت فیس نما با این اسکریپت ساخته شده است.

شرکت نوپرداز با بهره بردن از تیمی مجرب و حرفه ای آماده ارائه خدمات طراحی سایت، بهینه سازی وب سایت و سئو با بهترین کیفیت به شما عزیزان می باشد.
شرکت نوپرداز تاکنون پروژه های اختصاصی و حرفه ای زیادی را در زمینه طراحی وب سایت، طراحی فروشگاه اینترنتی، طراحی سایت خبری، طراحی سایت خبر خوان و غیره در استان های قم و تهران به سرانجام رسانده است که رضایت مشتریان را در برداشته است. استفاده از ابزار های روز دنیا در زمینه طراحی وب سایت و فروشگاه های اینترنتی و نیز به کار گیری اصول درست طراحی سایت و پیاده سازی پروژه در زمان معین شده از مشخصه های شرکت نوپرداز می باشد.
شرکت نوپرداز خدمات خود را با کیفیتی مناسب به مشتریان خود ارائه می دهد، طراحی و طرح خوب از یک ایده خوب و با برنامه شروع خواهد شد، که در تمام مراحل (مشاوره، تحقیق و آنالایز، طراحی، توسعه و اجرا، بهینه سازی موتور جستجو، تبلیغات، شبکه های اجتماعی، ایمیل های تبلیغاتی، میزبانی وب، پشتیبانی) در کنار شما خواهیم بود.:: برچسب ها : طراحی سیستم مدیریت محتوا , سیستم مدیریت , طراحی سیستم ,
ن : hemami
ت : يکشنبه 13 اسفند 1396

امروزه شاهده افزایش روز افزون استفاده از تلفن های همراه هوشمند و مخصوصا سیستم عامل اندروید هستیم. تلفن های هوشمند بیشترین سطح استفاده کننده را به خود اختصاص داده اند و نقش بالقوه ای را در زندگی ما ایفا می کنند و بسیاری از کارها با تلفن همراه قابل انجام است. شرکت نوپرداز در راستای هوشمند سازی و ارائه خدمات تلفن همراه اقدام به طراحی اپلیکیشن موبایل دارای سیستم عامل اندروید و ios می کند. صاحبان کسب و کار های مختلف باید توجه داشته باشند که طراحی اپلیکیشن موبایل یکی از با اهمیت ترین گام ها برای افزایش وسعت کار و بازدید کنندگان آن ها است پس بایستی در این زمینه با یک شرکت طراحی اپلیکیشن موبایل حرفه ای در ارتباط باشند و مشاوره های لازم را نیز دریافت نمایند. یکی دیگر از زمینه های مهمی که طراحی اپلیکیشن در آن ضرورت دارد، استارت آپ ها و ایده های جدیدی است که فصد رشد و توسعه را دارند. امروزه شاهد این هستیم که بسیاری از استارت آپ ها با استفاده از اپلیکیشن های موبایلی به موقعیت مناسبی دست یافته اند.

درست است که امروزه شبکه های اجتماعی مختلفی برای استفاده مردم شروع به فعالیت کرده اند اما باید به این نکته توجه داشته باشید که این شبکه ها محل مطمئنی برای خرید و فروش محصولات، مخصوصا محصولات دیجیتالی نخواهند بود. امروزه شاهد وقوع بسیاری از کلاهبرداری ها در این شبکه ها هستیم که این موضوع اهمیت طراحی اپلیکیشن موبایل برای صاحبان کسب و کار را مشخص می کند. پس استفاده از یک اپلیکیشن و فروشگاه اینترنتی می تواند سبب اعتبار بخشیدن به کسب و کار شما نیز بشود. اما چه نکات مهمی در طراحی اپلیکیشن های موبایل وجود دارند؟ مزیت های طراحی اپلیکیشن های موبایل چیست و چه شرکت هایی در این زمینه فعالیت دارند؟

نکات مهم طراحی اپلیکیشن موبایل

رابط کاربری مناسب و طراحی دقیق از جمله نکات مهمی است که باید در طراحی اپلیکیشن های موبایل در نظر گرفته شوند. طراحی شما باید در عین سادگی بهترین امکانات را در اختیار کاربران قرار دهد و همچنین برای ارائه خدمات وقت آن ها را تلف نکند. کارآمدی اپلیکیشن برای کاربران شما مهم ترین عاملی است که سبب استفاده آن ها از آن خواهد شد. قطعا کسی از اپلیکیشنی ناکارآمد و بی فایده استفاده نخواهد کرد. بهتر است برای درک بهتر این موضوع برترین اپلیکیشن های ایرانی و خارجی را بررسی کنید.

طراحی اپلیکیشن موبایل برای شرکت ها

شرکت های خصوصی برای ارتباط بهتر با مشتریان خود اقدام به طراحی و ساخت اپلیکیشن موبایل کرده اند تا کاربران از طریق اپلیکیشن دسترسی کامل و جامعی به اطلاعات شرکت دارند. برخی شرکت ها برای فروش محصولات و بازاریابی سریع اقدام به طراحی اپلیکیشن موبایل نموده و سفارشات خود را به راحتی از طریق موبایل دریافت می کنند. این روش علاوه بر افزایش اعتبار شرکت سبب راحتی کار مشتریان شده و رضایت آن ها را در پی خواهد داشت. پیشنهاد می شود اپلیکیشن موبایل شرکت خود را حداقل برای نسخه های اندروید و IOS طراحی کنید، زیرا اغلب مردم ایران از این دو سیستم عامل استفاده می کنند.
شرکت طراحی سایت نوپرداز یکی از شرکت های معتبر و فعال در زمینه طراحی سایت، سئو، طراحی فروشگاه اینترنتی و طراحی اپلیکیشن موبایل می باشد و آماده ارائه خدمات با کیفیت به مشتریان خود است.

مزیت های طراحی اپلیکیشن موبایل چیست؟

 • پیشی گرفتن از سایر رقبا با استفاده از یک اپلیکیشن که روی تمامی دستگاه های تلفن همراه قابلیت دسترسی دارد.
 • کم شدن هزینه های مربوط به تبلیغات
 • به روز رسانی و ارتقاء آنلاین محصولات فروشگاه آنلاین
 • امکان سفارش آنلاین محصولات و ارائه خدمات مختلف به مشتریان
 • در دسترس بودن خدمات شما به صورت دائمی برای مشتریان
 • انجام تبلیغات دائمی و برند سازی محصولات و خدمات
 • افزایش اعتبار شما و افزایش اطمینان مردم به فروشگاه و کسب و کار شما
 • جلب رضایت مشتریان و کاربران اپلیکیشن شما با طراحی اپلیکیشنی مناسب برای آن ها

دلایل موفقیت اپلیکیشن های موبایل چیست؟

امروزه سرمایه گذاری در زمینه طراحی اپلیکیشن موبایل به یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری در ایران شناخته شده است. اما چه عواملی باعث موفقیت در این زمینه می شود؟ آیا در طراحی اپلیکیشن نیاز به استفاده از روش ها و استراتژی های خاصی است؟

در واقع دلیل اصلی موفقیت اپلیکیشن های موبایل، استراتژی به کار رفته در چرخه تولید آن ها می باشد. استفاده از متخصصان و برنامه نویسان حرفه ای و با سابقه، قیمت گذاری مناسب و به صورت رقابتی، انجام تبلیغات درست از جمله مهم ترین فاکتور هایی هستند که در روند تولید یک اپلیکیشن موبایل تاثیرات به سزایی دارند. به عنوان برترین اپلیکیشن های دنیا در سال 2017 می توان به ۱Weather، Applock اشاره داشت. در بین اپلیکیشن های ایرانی هم می توان اپلیکیشن های دیوار، باد صبا، جعبه ابزار، آپارات و تلگرام فارسی را به عنوان برترین ها برگزید.

طراحی اپلیکیشن نوپرداز؟

شرکت نوپرداز قبل از انجام هر عملی ابتدا به مشاوره و آنالیز نوع درخواست مشتری می پردازد و پس از آن با ارائه مشاوره های رایگان بهترین راه کار را به مشتریان خود ارائه خواهد داد. سپس اقدام به طراحی رابط گرافیکی زیبا و کاربر پسند می کند (که در بالا درباره اهمیت آن صبحت کردیم) و بعد به دست آمدن توافق در مرحله تایید گرافیک اقدام به وارد کردن اطلاعات و پیاده سازی و بهره برداری اپلیکیشن و سپس پشتیبانی می نماید.:: برچسب ها : طراحی اپلیکیشن موبایل , طراحی اپلیکیشن ,
ن : hemami
ت : شنبه 12 اسفند 1396

یک صفحه وب یک صفحه از کتاب نیست. خریداران شما به سادگی متوجه چیزهایی که از چپ به راست و یا از بالا به پایین و به ترتیبی که روی صفحه نمایش نشان داده می‌شود، نمی‌شوند.

به نمایش در آوردن هر عنصر (اندازه و رنگ) و همچنین ارتباط آن‌ها با اطرافشان (فاصله و طرح کلی) تعیین خواهند کرد که اجزای شما با چه سلسله مراتبی به و با چه ارزشی درک و دیده خواهند شد. همه‌ی این‌ها دلیلی می‌شود که برای اولین بار متوجه یکی از قدرتمندترین ابزار در طراحی وب سایت تجارت الکترونیک و UX می‌شویم.

رفتار مؤثر خود را بر خریداران ببینید، که به نوبه خود تصمیمات خرید خود را تحت تأثیر نفوذ شما قرار می‌دهند. و شما را از یک طراح تجارت الکترونیک فراتر می‌برد و به یک فروشنده تبدیل می‌کند. با یک تفاوت عمده که تکنیک‌های فروش شما بسیار زیرکانه کاربر را ترغیب به خرید کالا می‌کند.

در اینجا ما ۷ روش استفاده از بهترین مدل‌های طراحی بصری تجارت الکترونیک را با شما به اشتراک می‌گذاریم. تا از آن برای جلب توجه مشتریان خود استفاده کنید.

۱/ کنتراست رنگی

برای شروع، رنگ‌های منحصر به فرد قابلیت جلب توجه بالایی را در طبیعت دارند. رنگ‌های غالب مانند قرمز یا مشکی توجه بیشتری نسبت به رنگ‌های خاموش شبیه به رنگ سفید و یا بژ جلب می‌کنند. بنابراین شما می‌توانید با این تکنیک فرماندهی بصری انجام دهید. عناصر مهم مانند دکمه‌های call to action را شدت رنگی بیشتری ببخشید و اجزای کم اهمیت‌تر مانند background را با رنگ‌های خنثی یا ضعیف‌تر پوشش دهید.

اما این روش با توجه به محدودیت شما در استفاده از رنگ‌های تجاری یک برند همیشگی و کاربردی نیست. برای دریافت کامل اثر یک رنگ شما نیاز به استفاده از هم خانواده و یا مکمل‌های رنگی دارید.

رنگ‌هایی که مکمل هم هستند - مثل سایه‌های متفاوت از یک طیف رنگ یا رنگ‌های متعلق به یک چرخه رنگ - جالب هستند ولی جلب توجه نمی‌کنند.

این اعمال برای المان‌های پایین یا انتهایی آثار گرافیکی (بصری) بهترین انتخاب هستند. به عنوان مثال رنگ نوشته‌های روی رنگ زمینه مناسب بهتر نشان داده می‌شود

هر جفت از رنگ‌های رو به روی هم در چرخه رنگی (که به عنوان رنگ مکمل شناخته می‌شوند) از نظر رنگی تضاد رنگی ایده آلی ایجاد می‌کنند. و برای دکمه‌هایی که می‌خواهید دیده شوند می‌توانید از این دسته مکمل‌های رنگی استفاده کنید. همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد مانند دکمه‌های call to action.

پس زمینه‌های سیاه و سفید یا درخشان برای ایجاد حس ایستادگی به کار می‌رود و برای مارک‌های مد می‌تواند به عنوان پیشرو و محبوب بودن به کار رود و عناصر رنگی آنها راحت‌تر روی زمینه‌هایی با رنگ‌های روشن به چشم خواهند آمد.

۲/ بازی با حجم

استفاده از حجم ساده‌ترین راه برای دست‌کاری سلسله مراتب بصری است، اما استفاده از این روش نیز کمی جسورانه می‌باشد. قاعده کلی استفاده از عناصر بصری بزرگ (اولین چیزی که جلب توجه می‌کند) که نیاز به ایجاد یک تعادل صحیح در وب سایت فروشگاهی شما دارد. حتی اگر یک عنصر واحد بیش از حد بزرگ است، آن را تحت الشعاع عناصر دیگر قرار دهید تا با استفاده از آن بتوانید کاربر را به نقاط مهم در صفحه هدایت کنید.

برای طراحی وب سایت‌های تجارت الکترونیک، اندازه‌ها بهترین استفاده را در تصاویر و متون صفحه اصلی دارا هستند. صفحات Landing معمولاً با اتکا بر یک تصویر بزرگ و تسلط متمرکز برای فروش و یا یک محصول ارتقاء یافته می‌باشد. مثل یک تصویر از یک محصول برجسته، و یا متون تبلیغاتی با سایزهای بزرگ و BOLD.

این اندازه‌ها اگر درست هم استفاده شوند هیچ گونه رقابت شایسته‌ای برای جلب توجه کاربران (خریداران) ایجاد نمی‌کند بلکه سایت را با یک جنبه خاص‌تر و برجسته‌تر بیش از دیگران مورد توجه قرار می‌دهد. اما منو ناوبری بزرگ هنوز هم به اندازه کافی مورد توجه کاربران قرار می‌گیرد.

بدیهی است که عناصر کم اهمیت‌تر مانند بیانیه‌های سلب مسئولیت حقوقی باید کوچک‌ترین عناصر بصری بر روی صفحه نمایش باشند.

برای صفحات محصول، عکس محصول باید از بزرگ‌ترین بخش‌های تصویری صفحه نمایش باشد. عکس محصولات بخش مهمی از یک صفحه محصول است، اما چیزی بیشتر از آن نیز وجود دارد. باید به کاربر اجازه داد تا تصویر واقع بینانه از محصولات داشته باشد و قابلیت زوم و نزدیک‌تر کردن تصویر محصول را دارا باشد.

با توجه به اهداف توسعه هزاره تبلیغات ۶۷ درصد از خریداران کیفیت تصویر را در نظر می‌گیرند که بسیار مهم است. تصاویر با کیفیت بالا و فاش کردن جزئیات تصویری مانند بافت به مشتریان یک مفهوم را القا می‌کند و آن ارائه محصولی با کیفیت و قابل لمس در زندگی واقعی می‌باشد. در این مفاهیم می‌توان به این نکته دست یافت که اختصاص فضای کافی برای تصاویر محصول رابطه مستقیمی بر افزایش فروش خواهد داشت.

۳/ فضای منفی فراوان

همان‌طور که می دانید فضای سفید و که به عنوان (فضای منفی) شناخته شده است می‌تواند دارای خواص منحصر به فرد بصری باشد. و باید آن را به عنوان یک امتیاز تلقی کرد و نه فقط فضایی پر از فقدان عناصر دیگر. این یک قانون سخت و سریع است که می‌توان از فضای منفی اطراف یک عنصر بصری به نفع آن بخش به عنوان جذب توجه بیشتری نسبت به آن استفاده کرد.

استفاده از فضای منفی بهترین عمل حتی در خارج از سلسله مراتب بصری است. این سخت خوانایی صفحه را بهبود می‌بخشد و ثابت شده است که به درک ۲۰% از توصیف یک محصول به طور مستقیم کمک می‌کند. بلوک‌های نوشتاری حاشیه و فاصله پاراگراف ها باید به گونه‌ای باشد که خریداران ره به خواندن و درک آنها تشویق کند.

به عنوان ابزاری که توجه عموم را جلب می‌کند اغلب شما خواستار اعمال به مقادیر زیادی از فضای منفی در طراحی‌های خود هستید. این کار باعث جدا کردن عناصر از یکدیگر و مهم‌تر جلوه دادن آن‌ها می‌شود. علاوه بر این اگر خریداران در ذهن خود متعهد به خرید در زمان حاضر باشند یک فضای منفی سخاوتمندانه که آن‌ها را به یک کلیک در یک نگاه ترغیب کند بسیار خوب خواهد بود. به خصوص اگر با تکنیک‌های دیگر در این فهرست ترکیب شده باشد. یک ux سریع، یک ux خوب است.

همچنین فضای منفی به عنوان یک اقدام متقابل برای برقراری تعادل در کل طرح صفحه نمایش استفاده می‌شود. به عنوان مثال، به جای قرار دادن محور مرکز صفحه اصلی خود در اطراف یک تصویر عظیم و گذاشتن عناصر دیگر در اطراف آن شما می‌توانید تصویری کمی کوچک‌تر و یا یک مانع از فضای منفی در اطراف آن ایجاد کنید. این وضعیت بهبودی برای وضوح و خوانایی از کل صفحه را به ما می‌دهد بدون دور شدن از مرکز توجه تصویر.

۴/ استفاده از الگوهای اسکن

حتی در زمان ما رفتار انسان می‌تواند بسیار قابل پیش بینی در نگاه به وب سایت‌ها باشد. در واقع، نیلسن نورمن (گروه ردیابی چشم) برای کشف الگوهای اسکن مشترک از کاربران در حال مشاهده سایت فعالیت کرده‌اند. از این الگوها می‌توان با یک طرح کلی و استفاده از تکنیک‌های دیگر طراحی سایت برای تشکیل ستون فقرات سایت از سلسله مراتب بصری یک صفحه استفاده کرد.

دو نمونه از محبوب‌ترین الگوها، F و Z هستند. هر دو مزایای خود را دارند. اگرچه کارفرمایان وب سایت‌های تجارت الکترونیک برای صفحات محصول و یا صفحات پرداخت طراحی‌های خاص را می‌پسندند.(به خاطر داشته باشید که این الگوها برای فرهنگ‌هایی است که خوانش آن‌ها از چپ به راست می‌باشد)

هر دو الگو در ابتدای راه مشابه آغاز خواهد شد. خواننده از گوشه و اولین اسکن بالا سمت چپ، از چپ به راست شروع می‌کند این آنالیز توضیح می‌دهد که چرا آرم‌های تجاری تقریباً همیشه در گوشه بالا سمت چپ قرار دارد، این نماد تک بصری مهم در یک سایت تجاری است، و به عنوان یک لینک به صفحه اصلی از هر صفحه می‌باشد، و به نوعی لنگر سایت در پیدا کردن صفحات و مکان‌ها می‌باشد. همچنین دلیل محبوبیت نوار ناوبری بالا به صورت افقی را توضیح می‌دهد، که به عنوان عنصر ضروری دیگری در اکثریت سایت‌ها می‌باشد.

در گوشه سمت راست، الگوها متفاوت است.

در الگوی F، چشم کاربر را برمی‌گرداند به سمت چپ صفحه نمایش، تنها یک خط پایین‌تر، پس درآمد حاصل حرکت دوباره به سمت راست صفحه نمایش است. این الگو تقلید رفتار خواندن معمولی است، و این الگوها به خوبی با صفحاتی که مطالب سنگینی دارند به ویژه وبلاگ‌ها همخوانی دارد.

همچنین می‌توان از آن به طور رسمی برای استفاده از تصاویر ردیفی استفاده کرد. به ویژه برای دسته بندی صفحات محصولات، جایی که شما می‌خواهید بسیاری از تصاویر محصولات را در یک مسیر درست و آسان به خریداران نشان دهید بسیار مفید است. به طور معمول، در سمت چپ منوی ناوبری عمودی (علاوه بر منوی اصلی در بالا به صورت افقی) و ردیف ریز تصاویر محصول برای پر کردن مرکز وجود دارد.

یکی از بهترین شیوه‌های کلیدی برای الگوی F به نمایش گذاشتن تبلیغات ثانویه در سمت راست است. هنگامی که کاربر در پایان یک خط از یک ردیف می‌رسد، قبل از بازگشت به سمت چپ کمی مکث می‌کند. این بهترین فرصت برای جلب آنها با یک پیشنهاد خارج از موضوع ایجاد می‌کند.

متناوباً شما می‌توانید یک الگوی Z در هنگام بازگشت نگاه از سمت چپ به سمت پایین ایجاد کنید. شما این کار را با شکستن سطر بعدی با قراردادن یک تصویر عظیم انجام می‌دهید. در حالی که ترتیب الگوی F (ردیف، ردیف، ردیف) است؛ الگوی Z (ردیف، تصویر، ردیف، تصویر، ردیف) می‌باشد.

الگوی Z برای تمام صفحات اصلی بیش از حد معمول است، منوی ناوبری ردیف بالایی را تشکیل می‌دهد، پس از آن یک تصویر مرکزی ویژگی‌های اصلی سایت را ترویج می‌کند، و یا تبلیغ برجسته محصولات جدید و ردیف پایین نتجه گیری با تبلیغات کم اهمیت‌تر و یا محصولات را تشکیل می‌دهد.

مزیت اصلی الگوی Z ترغیب به ایجاد تماس به واسطه قراردادن یک دکمه در قسمت پایین سمت راست است. این طرح برای صفحات LANDING برای وب سایت‌های تک خدمات مورد تأیید است. اما می‌توان در تجارت الکترونیک با استانداردهای تغییر یافته نیز استفاده نمود.

صفحه اصلی آمازون عملاً از هردو الگوها استفاده می‌کند و آن را با الگوی Z شروع می‌کند. منو اصلی پیمایش افقی، لوگو، و نشان تبلیغاتی اضافی که در بالا شروع می‌شود. این امر باعث ایجاد قوت تصویر مرکزی می‌شود و به نوعی یک چرخ و فلک تصویری برای ترقی بخشیدن به معاملاتی است که به موقع به آن نیاز دارد، قبل از انعقاد با برخی از جزئیات حساب مشتری روی ردیف پایینی.

۵/ ریتمی ایجاد کنید و بعد آن را بشکنید!

در تضاد با تکنیک قبلی که ما را به سمت استفاده از الگوی حرکتی ماوس و کاربر سوق می‌داد، تکنیک دیگری در طراحی بصری وجود دارد به اسم ریتم
اگر در طراحی هر صفحه از فروشگاه اینترنتی شما دارای الگوهای تکرار شونده باشید و سپس الگویی ایجاد کنید که در تضاد با الگوی تکرارشونده باشد، می‌توانید مطمئن باشید هر کاربری که فروشگاه اینترنتی شما را باز می‌کند، حتماً روی الگوی غیرتکراری تمرکز کرده و محتوای آن را مشاهده می‌کند
به عنوان مثال اگر شما دارای چند ردیف با چهار محصول در هرکدام باشید، سپس در یک ردیف به جای چهار محصول از دو محصول استفاده کنید، توجه کاربران را جلب آن ردیف با دو محصول خواهید کرد.

شکستن ریتم نه تنها باعث جلب توجه خواهد شد، بلکه از یکنواختی و خسته کنندگی صفحه جلوگیری خواهد کرد و کاربران در اسکرول های طولانی همه مطلب را خواهند دید

۶/ انیمیشن: یک تکنیک همه کاره

مطالعات زیست شناسی نشان می‌دهد، چشم انسان جذب حرکت المان‌ها و اشیا می‌شود. معنی این حرف آن است که هر وقت تمام تکنیک‌های فوق کارایی نداشتند، شما می‌توانید با استفاده از یک انیمیشن ساده ولی واضح توجه کاربر را جذب کرده و پیام خود را انتقال دهید
در واقع انیمیشن می‌تواند بر همه تکنیک‌های بالا فائق آید و در هرجا از آن استفاده شود. بسته به نوع انیمیشن و سرعت آن، می‌توانید مشخص کنید کدام المان زودتر و کدام المان دیرتر به کاربر نمایش داده شود
فقط باید احتیاط کنید اگر تعداد انیمیشن‌ها زیاد باشد، یا سرعت آن‌ها بالا باشد، کاربر خسته خواهد شد و احتمالاً با دلخوری فروشگاه اینترنتی شما را ترک خواهد کرد

۷/ نتیجه کار خود را با استفاده از تکنیک اعوجاج تست کنید

آخرین تکنیک، چک کردن طرح نهایی با استفاده از blurring است. مقصود استفاده از اعوجاج (blurring) ساده است. با استفاده از blurring شما از جزییات و ریزه کاری‌ها دور شده و فقط به بخش‌های اصلی طراحی و هسته طراحی دقت می‌کنید و متوجه خواهید شد چشم مخاطب بیشتر به کدام بخش از طرح شما دقت خواهد کرد
این تکنیک به ویژه برای طراحانی که به دنبال بهینه سازی تجربه مشتریان هستند، خیلی مفید خواهد بود و از اضافه کاری‌های گرافیکی جلوگیری خواهد کرد و کاربران در سریع‌ترین زمان به مقصد هدایت خواهد کرد
برای استفاده از این تکنیک کافی است که مراحل زیر را انجام دهید

۱) از وب سایت خود اسکرین شات بگیرید
۲) فایل اسکرین شات را در محیط گرافیکی نرم افزار فتوشاپ باز کنید
۳) فیلتر را اعمال کنید
5 px Gaussian blur (Filter > Blur > Gaussian Blur)
۴) نتیجه آماده است:: برچسب ها : تکنیک های برتر گرافیکی , تکنیک های برتر فروشگاه اینترنتی , تکنیک های فروشگاه اینترنتی , فروشگاه اینترنتی ,
ن : hemami
ت : چهارشنبه 9 اسفند 1396

معرفی سئو

سئو از عبارت Search engine optimization و کلمه اختصاری آن در زبان انگلیسی SEO می باشد. سئو به معنی بهینه سازی موتور های جستجو و مجموعه روش هایی می باشند که نمایش مناسب تر وب سایت توسط موتور های جستجو را در به دنبال خواهند داشت. در حقیقت سئو مجموعه ای از قانون ها است که توجه داشتن به آن ها توسط صاحبان وب سایت (یا وبلاگ) می تواند باعث بهبود جایگاه سایت در موتورهای جستجو گردد. SEO همیشه با تحقیق، حسابرسی و آنالیز شروع خواهد شد. وب سایت ها با هم متفاوت هستند و ساختن وب سایت در هر صنعتی متفاوت می باشد، به همین خاطر بهترین شرکت های طراحی وب سایت دنیا می کوشند تا پیش بینی های لازم را انجام دهند و سپس به مشتریان خود تضمین دهند. اما چرا باید به سئو اهمیت داد؟ چرا اغلب کسب و کار های اینترنتی وابسته به سئو و بهینه سازی سایت هستند؟ مگر هزینه های تبلیغات در گوگل چقدر است که سایت ها به سئو نیاز دارند؟

ضرورت سئو سایت برای صاحبان کسب و کار

اغلب مشتریان پس از این که وب سایت خود را تحویل می گیرند اطلاعات زیادی در مورد سئو و بهینه سازی وب سایت توسط موتور های جستجو ندارند. برخی از مشتریان فکر می کنند که پس از این که سایت آن ها در صفحه اینترنت به نمایش در بیاید، تعداد زیادی کاربر و بازدید کننده خواهند داشت. اما در حقیقت جهت دیده شدن بهتر سایت در صفحات اینترنتی توجه به بهینه سازی و رعایت نمودن قوانین سئو با اهمیت ترین نکته ای می باشد که مشتریان باید به آن توجه داشته باشند تا با بهبود رتبه وب سایت آن ها بتوانند مشتریان بیشتری را جذب کنند. با توجه به رقابت سنگین فروشگاه های اینترنتی و وب سایت های تبلیغاتی امروزه اغلب کسب و کار ها نیازمند استفاده از یک وب سایت مناسب برای توسعه فضای کار خود هستند. همچنین شما باید مراقب باشید تا با استفاده از روش های سئو کلاه سیاه وب سایت و کسب و کار اینترنتی شما دچار اختلال نشود. استفاده از روش های نادرست سئو ممکن است باعث شود وب سایت شما ماه ها یا حتی سال ها از نتایج موتور های جستجو حذف گردد.

اهمیت سئو و بهینه سازی سایت

در بازار رقابتی امروز جستجوگر ها نقش بسیار با اهمیتی را دارا هستند. روزانه تعداد زیادی کاربر با جستجو در موتور های جستجو مانند گوگل به دنبال پاسخ سوالات و یا حل مشکلات خود هستند. اگر شما یک وب سایت، وبلاگ یا فروشگاه آنلاین دارید، سئو می تواند به کسب و کار شما کمک نماید و شما را در رسیدن به اهدافتان یاری نماید. امروزه سرمایه گذاری در زمینه سئو یکی از مهم ترین فاکتور های موفقیت شرکت ها و کسب و کار های در حال توسعه است. در هر صورت بستگی به خودتان دارد که ترجیح می دهید از تبلیغات کوتاه مدت با هزینه های بالا استفاده کنید یا تبلیغاتی دائمی و موثر؟ شاید بتوان گفت برای یک کسب و کار اینترنتی سئو به معنی همه چیز است!

بهینه سازی وب سایت توسط موتور های جستجو لازم است زیرا:

 • اکثر کاربران موتورهای جستجو به احتمال قوی بر روی یکی از پیشنهادات برتر در صفحات نتایج کلیک می کنند، پس برای جذب نمودن بازدید کنندگان بیشتر شما باید بتوانید وب سایت خود را در صفحات اول جستجو قرار دهید.
 • کاربران به موتورهای جستجو اطمینان می کنند و حضور وب سایت شما در موقعیت های برتر برای کلمات کلیدی که کاربر جستجو می کند، اعتماد مردم به وب سایت شما را افزایش می دهد.
 • سئو برای تبلیغات شبکه های اجتماعی وب سایت ها لازم است. افرادی که وب سایت خود را با جستجو در Google یا یاهو می یابند، احتمال بیشتری وجود دارد که این وب سایت را در فیس بوک، توییتر، Google+ یا سایر کانال های رسانه های اجتماعی تبلیغ کنند.
 • سئو می تواند شما را از رقیب هایتان یک گام جلوتر قرار بدهد. اگر دو وب سایت هر دو یک چیزی را به فروش برسانند، موتور جستجو بهینه سازی وب سایت برای کاربران خود وب سایتی را پیشنهاد می دهند که بیشتر مورد توجه بوده و دارای رتبه بهتری است.

استراتژی شرکت نوپرداز در سئو وب سایت

با توجه به اهمیت زیاد سئو و بهینه سازی موتور های جستجو، شرکت نوپرداز با بهره بردن از کادری با تجربه و حرفه ای در زمینه سئو و بهینه سازی وب سایت در موتور های جستجو به مشتریان خود این اطمینان را خواهد داد که به روز ترین خدمات سئو و بهینه سازی وب سایت را در اختیار آن ها قرار دهد. استفاده از ابزار های سئو به روز در دنیا و گزارش دهی های روزانه تنها بخش کوچکی از فعالیت های شرکت نوپرداز در زمینه سئو و بهینه سازی سایت ها توسط موتور های جستجو است. توجه داشته باید که انتخاب استراتژی درست راز موفقیت سئو وب سایت شما خواهد بود و سعی کنید در این زمینه حتما به اندازه کافی وقت بگذارید. بررسی برترین رقبای اینترنتی شما و طراحی استراتژی های حرفه ای برای سبقت گرفتن شما از آنان از جمله اصول مهم شرکت نوپرداز می باشند.

ابزار سئو نوپرداز

شرکت نوپرداز با ارائه ابزار آنالیز نوپرداز سئو این امکان را فرآهم آورده است تا کاربران، مدیران وب سایت ها و تمامی وب مسترها بتوانند به آسانی و به صورت رایگان از ابزارهای پیشرفته شرکت نوپرداز برای آنالیز وب سایت مد نظر خود بهره مند گردند. از جمله مهم ترین خدمات ابزار سئو شرکت نوپرداز عبارتند از:

 • بررسی موقعیت کلمات کلیدی
 • تجزیه و تحلیل رقبا
 • بررسی رتبه الکسا و MOZ
 • بررسی صفحه و جایگاه

کسب رتبه های برتر گوگل

شرکت نوپرداز با داشتن تجربه فراوان و امکانات به روز بهینه سازی وب سایت ها توسط موتور های جستجو، به مشتریان خود کمک می نماید تا در یک بازه زمانی مناسب وب سایت مد نظر آن ها را در بین برترین صفحات بازدید گوگل قرار دهد. شرکت نوپرداز با بهره بردن از ابزار های به روز در زمینه سئو و کادری متخصص سعی دارد تا بهترین نتیجه و رتبه را توسط موتور های جستجو مختلف از جمله گوگل برای وب سایت اینترنتی شما کسب نماید.:: برچسب ها : سئو و بهینه سازی سایت , سئو , بهینه سازی سایت , سئو سایت ,
ن : hemami
ت : سه شنبه 8 اسفند 1396

برای طراحی وب سایت، لازم هست تا قبل از شروع، یک سری تصمیمات مهم رو اتخاذ کرده و برای داشتن وب سایتی موفق کارهایی رو در ابتدا انجام بدین.
بسیاری از افراد بدون هر گونه برنامه ریزی و صرفا جهت ایجاد یک سرگرمی یا کسب درآمد اندکی اقدام به راه اندازی وب سایت میکنند، اما بعد از مدتی که نتیجه مورد نظر را نمیگیرند آن را نیمه کاره رها کرده و به دنبال روشی دیگر برای کسب درآمد میگیرند.
از آن بدتر اینکه راه اندازی وب سایت را برای ایجاد یک کسب درآمد جانبی انجام میدهند و به آن به عنوان یک کسب و کار جدی برای داشتن درآمدی پایدار، بلند مدت و با سود دهی عالی نگاه نمیکنند.

کاری که بسیاری از وب مستران انجام میدهند این است که بعد از راه اندازی وب سایت اون رو به دوستان و آشنایان معرفی میکنند، یا شاید هم سعی کنند با استفاده از اسپم کردن ایمیل هایی که به دست آورده اند بازدید کننده جذب کنند.

از انواع روش های مختلف برای افزایش رتبه الکسای سایت خود استفاده میکنند و با خرید ترافیک یا تبادل لینک سعی می کنند بازدید کننده سایت خود را افزایش دهند.

سپس با قرار دادن انواع محصولات مختلف همکاری در فروش و تبلیغات چشمک زن در گوشه و کنار سایت که البته با موضوع اصلی سایت شان نیز بی ارتباط است، و همچنین استفاده از چندین پاپ آپ سعی میکنند تا به درآمد برسند.

اما زمانی که به هیچ فروش یا درآمدی نمیرسند یا از این راه درآمد اندکی خواهند داشت که حتی جبران هزینه هایی که کرده اند نخواهد کرد سایت رو به حال خود رها کرده و سراغ راه اندازی وب سایت دیگری رفته یا به کل بیخیال کسب و کار اینترنتی میشوند.

اما مشکل کجاست؟

مشکل این است که قبل از راه اندازی وب سایت به طور اصولی و دقیق برنامه ریزی و فکر نکرده و از اقداماتی که قبل از راه اندازی وب سایت لازم است برداشته شود آگاهی ندارند.

منبع: http://karenovin.com/%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D9%85%D9%88%D9%81%D9%82/:: برچسب ها : عوامل طراحی وب سایت موفق , طراحی وب سایت موفق ,
ن : hemami
ت : دوشنبه 7 اسفند 1396

استفاده از یک وب سایت بهتر به معنای تجربه ای بهتر برای همه خواهد بود. کاربران باید بتوانند بدون نگرانی درباره چیزی که به دنبال آن هستند در دنیای وب جستجو کنند. توسعه دهندگان بایستی سایت هایی را طراحی کنند که به آسانی به روز رسانی و نگه داری شوند. طراحی وب سایت باید به طور تاثیرگذار باشد. تاثیر گذاری باید در قلب پروژه باشد و دسترسی، واکنش گرا بودن، استراتژی محتوا یا عملکرد بارگذاری صفحات را شامل می شود. کارآمد بودن پروژه به معنای سریع تر عمل کردن نیست، بلکه به معنای ساختن چیز هایی بهتر و استفاده از تکنیک های حرفه ای است که در زیر به تحلیل این موارد می پردازیم:

طراحی سایت تاثیرگذار

پرسیدن سوال

طراح UX می گوید: برای چه کسی آن را ساختی؟ "چرا آن ها به آن نیاز دارند؟ کجا آن ها از آن استفاده می کنند؟ چه دستگاه هایی از آن استفاده می کنند؟ آیا شما با آن ها صحبت کرده اید؟ چطور می دانید که چه زمانی انجام می شود؟ طرح آزمایشی چیست؟ آیا کسی نمونه اولیه را تولید می کند؟ آیا می دانید چه چیزی از شما خواسته شده است؟ آیا پاسخ به هر یک از این سوال ها دارید؟ نه، قبل از ساخت باید به آن ها پاسخ دهید. "

به کد های خود گوش دهید

بازدید کنندگان وب سایت شما را دقیقا همانطور که کدهای html آن نوشته شده است مشاهده می کنند. سعی کنید کیفیت معنایی صفحات خود را با گوش دادن به کد های html افزایش دهید. اگر مورد نامنظمی را مشاهده کردید برای بهبود آن کد ها را تغییر دهید.

حفاظت از دسترسی به وب سایت

وب رسانه ای قابل دسترس است. یک سند HTML را می توان توسط هر کسی در هر دستگاهی حتی در کمترین ارتباطات مشاهده کرد. هر انتخابی که شما به عنوان یک طراح یا توسعه دهنده انجام می دهید، می تواند از قابلیت دسترسی آن محافظت کند یا آن را به آن آسیب برساند، پس باید تصمیمی عاقلانه بگیرید.

تصویری بزرگ را در ذهن داشته باشید

انتخاب های فنی خود را قبل از درک مشکلات، انجام ندهید. سعی کنید انتخاب های خود را با تصویری بزرگ و تیم پروژه گسترده تر خود در نظر بگیرید. بسیاری از فناوری ها می توانند هر چیزی را انجام دهند، اما آیا باید دید آن ها چه تاثیری بر مردم، فرآیندها، فن آوری و تجربیات دارند؟

در مورد مکالمات فکر کنید، نه صفحات

فکر کردن به طراحی تلفن های همراه یک راه مفید برای رسیدگی به اولویت بندی محتوای صفحات است و سپس می توانید تصمیم بگیرید که کدام بخش های آن مهم تر هستند. بایستی در طراحی به درخواست های کاربران و نحوه پاسخ دادن وب سایت شما به آن ها توجه ویژه ای داشته باشید.

درباره خطا ها تحقیق کنید

مهم نیست که چند بار برنامه خود را آزمایش کرده اید و چه تعداد دستگاه از آن استفاده می کنند. هرگز برنامه ای را اجرا نخواهید کرد که حاوی اشکالات مختلفی باشد. با استفاده از API GitHub می توانید خطا های وب سایت خود را تجزیه و تحلیل کنید و از window.onerror برای پیگیری خطاهای جاوا اسکریپت استفاده کنید.:: برچسب ها : تکنیک های تاثیر گذار طراحی وب سایت , طراحی وب سایت , تکنیک طراحی وب سایت , تکنیک طراحی سایت ,
ن : hemami
ت : پنجشنبه 3 اسفند 1396

در واقع بیشتر درس هایی که گرفتم از اشتباهاتی بود که مرتکب شدم. هر اشتباه باعث شد که عملکرد بهتری در آینده داشته باشم و قرار است در این مطلب شما را با درس هایی که آموختم آشنا کنم تا شما هم اشتباهات من را در مدیریت و طراحی فروشگاه اینترنتی مرتکب نشوید و سریع تر از من به موفقیت دست پیدا کنید.

اشتباه شماره ۱: دست کم گرفتن ریاضیات

اگر از هر کارآفرین با تجربه ای بپرسید که مهم ترین مهارت برای اداره یک کسب و کار چیست همگی ریاضیات را انتخاب می کنند. وقتی که من کسب و کار خودم را شروع کردم، این فعالیت برای من حکم سرگرمی را داشت و به همین خاطر آنطور که باید و شاید به ریاضیات توجه نداشتم.

در نتیجه کسب و کار من تقاضای خوبی داشت اما آنقدر درآمد نداشت که آن را ارزشمند کند. محصولاتی که سعی به فروششان داشتم خیلی ارزان بودند و فروش من باید بیشتر از تقاضای پیش بینی شده بود تا بتوانم درآمد خوبی کسب کنم.

ریاضیات کسب و کار چندان پیچیده نیست. برای بررسی این که کسب و کارتان چقدر سود آور است، از فرمول زیر استفاده کنید:

سود = تقاضا * (درآمد – هزینه‌ها)

برای توضیح بیشتر این فرمول، فرض کنیم که ۲۰ هزار نفر به دنبال محصولات شما هستند (البته در این فرض افرادی که به دنبال کلمات کلیدی اصلی و کلمات دنباله دار هستند هم در نظر گرفته شده اند).

با فرض این که شما بتوانید تبلیغ برندتان را به نیمی از این افراد برسانید، ۱۰ هزار خریدار بالقوه خواهید داشت. اگر نرخ تبدیل شما ۱ تا ۲ درصد باشد، ۱۰۰ الی ۲۰۰ فروش خواهید داشت.

اگر میانگین ارزش سفارشات دریافتی ۱۰۰ دلار باشد و حاشیه سود خالص شما ۳۰ درصد باشد، در این صورت میزان سودآوری شما بین ۳هزار تا ۶هزار دلار خواهد بود.

البته تمام این اعداد و ارقام تقریبی هستند و ممکن است ارقام واقعی بیشتر یا کمتر باشند. اما در هر عرصه ای اگر از ریاضیات استفاده کنید، همه چیز بصورت دقیق مشخص خواهد بود.

در فروشگاه دوم من با توجه به طراحی فروشگاه اینترنتی ، ارزش میانگین سفارشات بالا بود اما با این وجود حاشیه سود آنقدر کم بود که بعد از فاکتور کردن هزینه ها متوجه شدم که به ندرت درآمدزایی دارم و همین فروشگاه دوم ریاضیات کسب و کار را کاملا به من آموخت.

اشتباه شماره ۲: پیدا نکردن یک شکاف و خلاً در بازار

هر دو فروشگاهی که من کارم را با آن ها شروع کردم، از مدل دراپ شیپینگ (در مدیریت و طراحی فروشگاه اینترنتی ، Drop shipping یک روش مدیریت زنجیره تامین است که در آن، خرده فروش اجناس را در انبار نگه نمی دارد بلکه به جای این کار، تنها سفارش را از مشتری می گیرد و با تولید کننده و یا عمده فروش ارتباط برقرار می کند و تولید کننده جنس را به مصرف کننده نهایی ارسال می کند) بودند. در نتیجه باید با صدها فردی که اقلامی مشابه با اقلام من عرضه می کردند، رقابت می کردم. پس باید به نوعی خودم را از آنها مجزا می کردم، چون من هم شبیه همه آن ها بودم و نسبت به آن ها برتری خاصی نداشتم.

البته لازم به ذکر نیست که در عین حال باید با رقبایی مثل آمازون و والمارت هم رقابت می کردم!

در واقع من با افتتاح و طراحی فروشگاه اینترنتی اولم، غرق کار شده و فکر می کردم وارد تجارت پر سودی شدم و برای بررسی وضعیت بازار هیچ تحقیقی راجع به رقبا انجام ندادم.

تمام رقبای من هم محصولاتی مشابه با من عرضه می کردند و صدها نظر مختلف، هزاران لایک در شبکه های اجتماعی، وبلاگ های محبوب و پوشش خیلی زیادی در مطبوعات داشتند. در واقع این رقبا همه پایه های لازم برای موفقیت در بازار را داشتند و من فکر می کردم خیلی ساده می توانم با آن ها رقابت کنم. در نتیجه طراحی فروشگاه اینترنتی اولم برای من چیزی جز یک فاجعه اقتصادی نبود.

اما در افتتاح و طراحی فروشگاه اینترنتی دومم یک اختلاف خیلی بزرگ وجود داشت؛ نه از نظر محصولات بلکه از نظر اطلاعات. من از این فرصت استفاده و شروع به انجام تحقیقات کردم و موفق به تهیه یک منبع جامع و کامل راجع به صنعتی که در آن فعالیت داشتم، شدم.

در واقع این طور نبود که این اطلاعات در جای دیگری قابل پیدا کردن نباشد، بلکه من این اطلاعات را به نحوی ارائه کردم که استفاده از آن برای بازدیدکننده ها آسان و برایشان مفید بود. نتیجه این شد که با ارائه این اطلاعات و کمی تلاش برای بهبود سئو سایت موفق به کسب ۱۵ هزار بازدید ارگانیک در ماه شدم آن هم در صنعتی پر رقابت.

در واقع پیدا کردن شکاف های اطلاعاتی راحت ترین کار است برای این کار نیازی به سرمایه گذاری اقتصادی چندانی نیست و به این ترتیب محتوای تولیدی شما هم به سرمایه های شما اضافه می شود.

سایت منبع:: برچسب ها : دو اشتباه مهم طراحی فروشگاه اینترنتی , طراحی فروشگاه اینترنتیر , دو اشتباه فروشگاه اینترنتی ,
ن : hemami
ت : چهارشنبه 2 اسفند 1396

طبق تحقیقاتی که کارشناسان انجام داده اند، پیش بینی می شود تا سال 2021، فروش جهانی فروشگاه های اینترنتی به بیش از 4.48 تریلیون دلار افزایش یابد که بیشتر از دو برابر میزان سال 2017 می باشد. هنگام طراحی فروشگاه اینترنتی اگر به یک سری قوانین و استراتژی های UX و UI توجه داشته باشید، این امر می تواند فروش بیشتر محصولات شما را در پی داشته باشد. درصورتیکه روند خرید کاربر از فروشگاه اینترنتی شما به درستی اجرا گردد، سبب خرید بیشتر از فروشگاه خواهد شد.

روند کلی کشف و خرید کالا از وب سایت شما شامل مراحل زیر است:

 • کشف وب سایت
 • جستجوی محصولات
 • صفحه محصول
 • سبد خرید
 • وارسی محصولات
 • تایید سفارش

در این مقاله به این نکات مهم می پردازیم و به نحوه طراحی یک فروشگاه اینترنتی ساده، لذت بخش و بی درد سر خواهیم پرداخت.

کشف وب سایت

برند باید به وضوح قابل مشاهده باشد

جالب است بدانید که اولین تصورات از وب سایت شما در ذهن بازدید کنندگان تنها در طی 50 میلی ثانیه ایجاد می شود. یک فروشگاه اینترنتی نیاز به جلب توجه کاربران زیادی دارد و نمایش و دسترسی سریع محصولات از مهم ترین عوامل رشد آن ها در این زمینه خواهد بود.

برند فروشگاه اینترنتی

اطلاعات CTA

CTA مخفف عبارت Call To Action می باشد که برای تشویق و جذب کاربران برای انجام عمل خاصی است. هنگامی که بازدید کنندگان به صفحه اصلی وب سایت شما وارد می شوند، با استفاده از محتوایی به موقع به آن ها احترام بگذارید و از اطلاعات CTA جای درست استفاده کنید. بعنوان مثال با استفاده از بنر های بزرگ برای یک رویداد خاص همراه با یک CTA مناسب می توانید کاربران را به مرحله بعدی در فرآیند خرید منتقل نمایید. هنگام ایجاد CTA ها، عبارات عمومی مانند «شروع کنید» که به آن ها اطلاعاتی درباره مرحله بعد نمی دهد را حذف کنید.

به عنوان مثال وب سایت زیر از یک CTA شامل عبارت «هدایای فروشگاه» استفاده کرد که به کاربران پیشنهاداتی برای خرید هدایا می دهد.

CTA در طراحی فروشگاه اینترنتی

استفاده از صفحات فرود برای سئو

با پیوند دادن عبارات مورد جستجو کاربران در جستجوگر گوگل به صفحات فرود وب سایت فروشگاه اینترنتی، شما می توانید کاربران را به سمت یک محصول ویژه جذب نمایید. وقتی کاربری در حال جستجو یک محصول است به احتمال زیاد قصد خرید آن را دارد و ایجاد یک صفحه سفارشی برای خرید محصول مورد نظر کاربر می تواند شانس شما را برای فروش محصول و افزایش مشتری بیشتر کند.

سئو فروشگاه اینترنتی

جستجوی محصولات

جستجوعمومی در صفحات سایت

در حالی که استفاده از جستجو های عمومی در وب سایت های فروشگاهی بسیار ضروری است اما هنوز هم سایت هایی را مشاهده می کنیم که از این ابزار استفاده نمی کنند و یا اگر هم استفاده می کنند ابزار جستجو آن ها به درستی بهینه سازی نشده است. اکثر مردم می دانند به دنبال چه محصولی هستند و با وارد کردن اطلاعاتی مانند نام، شماره مدل و... در قسمت جستجو سایت آن را با سرعت بیشتری پیدا می کنند.

جستجو محصول

افزایش تمایل به خرید در بازدید کنندگان

بسیاری از فروشندگان یک محصول خاصی را برای پیشنهاد دادن به کاربران در ذهن دارند. بسیار از افراد هستند که در وب سایت شما جستجو می کنند. این افراد اغلب به دنبال چیز خاصی نیستند ولی به آرامی وب سایت شما را بررسی می کنند تا ببیند چیز جالبی در آن وجود دارد یا خیر!

فروشگاه های اینترنتی می توانند با نشان دادن جدید ترین و بهترین محصولات خود به آن ها اجازه دهند تا به راحتی و به سرعت آن دسته از محصولات را مشاهده نمایند.

خرید از فروشگاه اینترنتی

استفاده از فیلتر ها

هنگام ایجاد فیلتر، به جای محدود کردن گزینه ها به معیارهای عمومی مانند اندازه، رنگ یا قیمت، فیلتر های مناسبی را برای دسته های خاصی که برای محصولات فروخته شده وجود دارند، اضافه کنید. هنگامی که کاربر فیلتری را اعمال می کند بلافاصله باید شاهد تغییرات آن در UI و ظاهر سایت باشد. همچنین کاربر باید بتواند برخی فیلتر ها را به راحتی حذف نماید.

در تصویر زیر مشاهده می کنید که سایت Asos طیف دقیقی از فیلترها را برای هر دسته نشان می دهد و به وضوح نشان می دهد که کدام فیلترها استفاده شده است.

فیلتر های فروشگاه اینترنتی

صفحه محصول

اقدامات مهم را واضح نمایش دهید

کاربر نباید هنگام انجام یک کار مهم مانند افزودن یک محصول به سبد خرید، تعجب کند. نمایش اقداماتی مهم مانند «افزودن به سبد خرید» به عنوان دکمه و قرار دادن آن ها در مکان برجسته روی صفحه از جمله مهم ترین این عوامل است.

نمایش واضح اقدامات مهم

ارائه اطلاعات دقیق محصول

از عکس های با کیفیت بالا و حرفه ای برای نمایش محصولات استفاده کنید و شرحی مفصل از محصول را برای کاربران ارائه دهید. ابتدا مهم ترین اطلاعات را به آن ها ارائه دهید و سپس در پایین صفحه اطلاعات دیگر را اضافه کنید.

اطلاعات محصول

کسب اعتماد مشتریان

در مورد گزینه های حمل و نقل، در دسترس بودن محصول و سیاست های بازگشت پول مشتریان از ایجاد حدس منفی در مشتریان جلوگیری کنید. به آن ها اطمینان بدهید که تمام این اطلاعات به راحتی در دسترس است و چگونه می توانند پول خود را پس بگیرند.

کسب اعتماد مشتری

ایجاد اثبات اجتماعی

تحقیقات دانشمندان نشان داده است که با استفاده از اثبات اجتماعی افراد تحت تاثیر رفتار دیگران قرار می گیرند. صاحبان فروشگاه های اینترنتی می توانند با اضافه کردن رتبه بندی های مشتریان، بررسی ها و نظرات آن ها خود را به بازدید کنندگان اثبات کنند.

اثبات اجتماعی

سبد خرید

نمایش خلاصه سفارش

قبل از آن که مشتری خرید خود را به پایان برساند یک خلاصه از دستورالعمل های تعیین شده که شامل اقلام خریداری شده، مقدار و قیمت هر یک از اقلام و کل سفارش است، به آنها نشان دهید. همچنین به کاربران اجازه دهید برای ویرایش یا حذف موارد دلخواه خود از این قسمت استفاده کنند.

نمایش فروشگاه اینترنتی

وارسی محصول

دسترسی دادن به کاربران مهمان

اجازه دهید کاربران به عنوان مهمان وارسی محصول مورد نظر خود را انجام دهند. موانع اضافی مانند ایجاد یک حساب کاربری یا گزینه ورود را حذف کنید.

دسترسی کاربران

بازخورد در طول فرایند پرداخت

استفاده از یک نوار پیشرفت به مشتریان کمک خواهد کرد تا بدانند چقدر از فرآیند خرید آن ها تکمیل شده است. مثلا وب سایت اپل از یک پروگرس بار برای نشان دادن مقدار پیشرفت فرآیند خرید مشتریان استفاده می کند.

نمایش پیشرفت مراحل سفارش

استفاده از روش های پرداخت متداول

سعی کنید از روش های پرداخت متداولی که برای کاربران محبوب تر و قابل اعتماد تر است استفاده کنید. به عنوان مثال PayPal برای کاربرانی که نمی خواهند اطلاعات کارت اعتباری خود را تحویل شما دهند مناسب است.

خرید از فروشگاه اینترنتی

تایید سفارش

نمایش تأیید سفارش دقیق پس از خرید

هنگامی که مشتری خرید را تکمیل می کند، تأییدیه ای را که شامل پردازش پرداخت های موفق و جزئیات تحویل مانند آدرس، روش تحویل و تاریخ تحویل است، به آنها ارائه دهید.

تایید سفارش محصول

ارسال سفارش و به روز رسانی مراحل از طریق ایمیل

علاوه بر صفحه تایید سفارش، ارسال ایمیل به کاربر به اطلاع یافتن وی از وضعیت خرید محصول کمک می کند. تمام مشتریان باید ایمیل تأیید را دریافت کنند، این به ویژه در مواردی است که کاربران به عنوان مهمانان سفارش خود را ثبت کرده اند و در وب سایت فروشگاه حساب ندارند تا سفارشات گذشته خود را بررسی کنند.

فروشگاه های اینترنتی روز به روز در حال رشد هستند و کسانی که اهمیت UX را تشخیص می دهند، بهترین روش ها را دنبال خواهند نمود و می توانند در رقابت باقی بمانند.:: برچسب ها : استراتژی های ضروری در طراحی فروشگاه اینترنتی , ضروری در طراحی فروشگاه اینترنتی , طراحی فروشگاه اینترنتی , استراتژی های ضروری فروشگاه اینترنتی ,
ن : hemami
ت : دوشنبه 30 بهمن 1396

مراحل طراحی سایت بازی آنلاین : امروزه وب سایت هایی با موضوع بازی آنلاین میان کاربران فضای مجازی جایگاه ویژه ای پیدا نموده است و روز به روز به تعداد علاقه مندان و طرفداران این دسته از طراحی سایت ها افزوده می شود . در واقع اگر روند طراحی سایت این دسته از وب سایت ها به خوبی انجام شود موفقیت باور نکردنی برای مدیران وب سایت ها رقم خواهد خورد .

علت محبوبیت وب سایت های بازی آنلاین :

یکی از مهم ترین دلایل برتری وب سایت های ارائه دهنده ی بازی به صورت آنلاین نسبت به دیگر بازی های آفلاین ، شبکه ای بودن آن ها می باشد . به بیان ساده تر در بازی های آنلاین کاربران بازی می توانند در یک فضا دور یکدیگر جمع شوند و به صورت گروهی به انجام بازی بپردازند .

لازم به ذکر است بدانید طراحی سایت های بازی آنلاین دارای کاربران بسیاری با رنج سنی مختلف می باشند . از آن جایی که روزانه بر تعداد این کاربران افزوده می شود صاحبان این وب سایت ها به درآمد های بالایی دست خواهند یافت . برخی از روش های رسیدن به درآمد از وب سایت های بازی آنلاین می توان به ، به فروش گذاشتن عضویت شگفت انگیز یا دریافت تبلیغات در زمینه های مختلف اشاره داشت .

طراحی سایت بازی آنلاین

ویژگی های وب سایت های بازی online :

 • امکان دادن امتیاز به بازیکنان و کاربران بازی
 • گرافیک نسبتا بالا تر و بهتر نسبت به دیگر بازی ها
 • امکان انتخاب بازی به صورت گروهی یا انفرادی در طراحی سایت بازی آنلاین
 • امکان انتخاب کاراکتر بازی توسط بازیکن
 • امکان عضویت بازیکنان جدید در بازی
 • امکان ایجاد پروفایل اختصاصی و شخصی برای یکایک کاربران و بازیکنان
 • وجود امکان ارتقاء سطوح بازیکنان و کاربران وب سایت
 • وجود امکان متوفق نمودن بازی و ادامه ی مجدد آن
 • امکان ایجاد ارتباط میان کاربران با اختصاص بخشی از طراحی سایت به مکالمه یا چت آنلاین
 • امکان اعمال تغییرات در بخش مشخصات کاربران به صورت مداوم

همانطور که مشاهده می کنید روز به روز بر تعداد کاربران تلفن های هوشمند و تبلت ها افزوده می شود بر همین اساس انجام بازی آنلاین در این گروه از کاربران بسیار افزایش یافته است . به همین خاطر ریسپانسیو بودن طراحی سایت بازی آنلاین و مطابقت آن با اندازه صفحه نمایشگر دستگاه های هوشمند از اهمیت بالایی برخوردار می باشد .:: برچسب ها : مراحل طراحی سایت بازی آنلاین , مراحل طراحی سایت , طراحی سایت بازی ,
ن : hemami
ت : شنبه 28 بهمن 1396

چند اشتباه طراحی سایت

امروزه صاحبان کسب و کار برای ورود به دنیای دیجیتال مارکتینگ ، باید از طراحی سایت برای کسب و کار خود شروع نمایند. در طراحی سایت، باید با روش های اشتباه طراحی سایت آشنا باشیم تا بتوانیم با رعایت آن ها سایتی با بازده بالا عرضه نماییم. بعد از ارائه یک سایت کامل، لازم است که سایت خود را تا می توان در معرض دید کاربران قرار داد. چند روش برای دیده شدن در صفحه نتایج جستجو شامل خدمات سئو و تبلیغات در گوگل می باشد. این روش ها همراه با ایمیل مارکتینگ ، می توانند در بازاریابی اینترنتی ، کسب و کار شما را تبلیغ نمایند. صاحبان کسب و کار باید دقت نمایند که اگر نکاتی را در طراحی سایت رعایت نکنند، بقیه پروسه ها عملا بی ارزش خواهد بود. در ادامه روش های اشتباهی که در طراحی سایت رخ می دهد و باعث تخریب سایت شما خواهد شد به تفصیل بیان خواهد شد.

تصورات اشتباه در طراحی سایت

– صفحه اصلی سایت بسیار مهم است

تصور اشتباهی که بسیاری از طراحان تا مدت ها مرتکب می شدند، این بود که فقط به صفحه اصلی سایت طراحی شده اهمیت می دادند و بقیه صفحات را از نظر بهینه سازی طراحی بررسی نمی کردند. اما امروزه باید بدانید که می توان با اشتراک گذاری تمامی صفحات وب سایت شما، در سئو سایت تاثیر مثبتی گذاشت و به این ترتیب مخاطبان بیشتری را جذب سایت نمود. پس توجه داشته باشید که رعایت نکات سئو در تمامی صفحات وب سایت شما امری ضروری و اجتناب ناپذیر می باشد.


– استفاده از روش های مینیمالیست در طراحی

بسیاری از طراحان سادگی در طراحی و طراحی مینیمالیست را با هم اشتباه می گیرند. همان طور که می دانید، یک طراحی ساده یعنی استفاده از کد های سبک و دسترسی آسان تر به قسمت های مختلف سایت. این طراحی سبب می گردد که کاربر به راحتی در سایت بچرخد بدون اینکه دچار مشکلی گردد. در این طراحی همه چیز به صورت واضح توضیح داده شده و از عکس و راهنماهایی برای کاربران استفاده می گردد. در حالی که در طراحی مینیمالیست، از هیچ گونه جنبه بصری استفاده نمی گردد و همه چیز در ساده ترین فرمت خود تنظیم شده است. این طراحی موجب می شود که کاربر کاملا گیج شده و نتواند از سایت به راحتی استفاده نماید. در نتیجه باعث کاهش بازدهی سایت شما می گردد و مخاطبان را از خود دور می نماید. پس سعی کنید طراحی سایت شما به گونه ای باشد که در عین سادگی، کاربران بتوانند به راحتی به قسمت های مختلف سایت شما دسترسی داشته باشند.


– کم کردن نمایش نتایج جستجو

یکی از بخش های سایت که به کاربران کمک می کند به راحتی به دنبال محصولی در یک سایت باشند، قسمت جستجوی درون سایت می باشد. طراحان باید در طراحی سایت دقت نمایند که در نتایجی که در جستجو نمایش داده می شود، حتما صفحات مرتبط با عبارت جستجو شده نمایش داده شود. بسیاری از طراحان به اشتباه، تمام گزینه هایی که حتی ارتباط کوچکی با عبارت جستجو دارند را به کاربر نمایش می دهند. این کار باعث سردرگمی کاربر خواهد شد. سعی کنید حتما قسمت جستجوی سایت خود را به گونه ای تنظیم کنید که نتایج به صورت گروه بندی شده و طبقه بندی به نمایش در آید تا به این ترتیب کاربر راحت تر بتواند نیاز خود را رفع نماید. پس طراحان توجه داشته باشند که حذف نتایج جستجو کمکی به آن ها نخواهد کرد و می توانند این مشکل را با دسته بندی حل نمایند. به این ترتیب کاربران می توانند با انواع دیگر خدمات ارائه شده توسط شما نیز آشنا می شوند.

روش های نادرست در طراحی سایت

– معیار اشتباه شمار کلیک ها

به تصور بسیاری از طراحان سایت، کاربر باید با حداکثر 3 کلیک بتواند به قسمتی که به دنبال آن است برسد. اما باید توجه داشته باشید که امروزه به دلیل تنوع خدمات و محصولات، ممکن است تعداد این کلیک ها فراتر رود و اگر بخواهیم این تعداد را کم کنیم با مشکل دسته بندی مواجه شده و فقط باعث گیج کردن کاربر خواهیم شد. به یاد داشته باشید که اگر شما در طراحی سایت خود، به درستی دسته بندی های لازم را انجام دهید، در صورتی که کاربر مطمئن شود در مسیر درستی قرار گرفته حاضر است تعداد بیشتری کلیلک را تحمل نماید. پس رمز موفقیت در این قسمت تنها هدایت درست کاربران می باشد.


– سردرگمی کاربران گوشی های همراه

امروزه جستجو توسط تلفن همراه به صورت چشم گیری افزایش پیدا کرده است. گوشی های همراه به دلیل اینکه همیشه در دسترس هستند، برای انجام جستجو توسط کاربران بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. این تصور غلط در مورد این کاربران وجود دارد که استفاده از تلفن همراه همیشه در شرایط راه رفتن این کاربران صورت می گیرد و بنای طراحی باید به گونه ای باشد که کاربران در حین حرکت بتوانند به راحتی از سایت استفاده نمایند. اما بهتر است بدانید که استفاده از تلفن همراه برای جستجو معمولا در محلی ثابت صورت می گیرد و کافی ست که طراحی به صورت ریسپانسیو باشد تا کاربر بتواند به راحتی در صفحات کوچک موبایل هم در قسمت های مختلف سایت بگردد.

– استفاده نکردن از جنبه های بصری در طراحی سایت

بسیاری از طراحان سایت تصور می کنند که یک سایت باید کاربردی باشد و جنبه های بصری موجود در سایت بر بازده آن تاثیر چندانی ندارد. این تصور به صورت کامل اشتباه است و جنبه های بصری متنوع در سایت باعث می گردد که کاربر با یک نگاه اجمالی جذب سایت شما گردد. پس توجه داشته باشید که در قسمت های مختلف سایت خود از عکس ها و ویدئوهای مرتبط حتما استفاده نمایید و سایتی خشک و بدون رنگ و لعاب برای کار خود استفاده ننمایید.

سایت منبع:: برچسب ها : روش های اشتباه طراحی سایت , طراحی سایت , بررسی طراحی سایت , روش طراحی سایت ,
ن : hemami
ت : پنجشنبه 26 بهمن 1396
 1. ابتدا سابقه ی کاری و میزان رضایت مشتریان فعلی و قبلی شرکت را از خدمات رسانی شرکت بررسی کنید و نمونه کارهای شرکت را ملاحظه نمایید. توجه داشته باشید یک شرکت حرفه ای باید پس از ساخت وب سایت، خدمات پشتیبانی مناسبی برای وب سایت ارائه دهد، در غیر این صورت وب سایت به مرور زمان با مشکل مواجه می شود.
 2. برخی شرکت ها از قالب های آماده و پیش ساخته ای استفاده می کنند که امکان ایجاد تغییرات و اعمال سلیقه ی مشتری روی آن قالب ها بسیار محدود است، معمولا خدمات این شرکت ها بسیار ارزان هستند. یک شرکت حرفه ای باید بتواند وب سایت اختصاصی شما را مطابق سلیقه ی خودتان برایتان طراحی کند.
 3. مطمئن شوید شرکتی که که انتخاب می کنید، از آخرین استانداردها و تکنولوژی روز استفاده می کند.
 4. توجه داشته باشید شرکت، بعد از طراحی وب، باید فعالیت هایی برای بازاریابی اینترنتی از جمله معرفی وب سایت شما به موتورهای جستجو و... را نیز انجام دهد، تا باعث افزایش ترافیک وب سایت و جذب مخاطبان بیشتری برای وب سایت شما شود. وب سایت بدون مخاطب مانند فروشگاه بدون مشتریست.

منبع:: برچسب ها : ویژگی های یک شرکت حرفه ای طراحی وب سایت , طراحی وب سایت , شرکت حرفه ای طراحی وب سایت , شرکت طراحی وب سایت ,
ن : hemami
ت : پنجشنبه 26 بهمن 1396
جهت اطلاع از کد های قالب و ویــــرایش قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.

نام :
وب :
پیام :
4+2=:
 
(بارگزاري مجدد)